wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Mamy wtorek, pogoda coraz bardziej się stabilizuje w zakresie stanów średnich.

Mamy wtorek, pogoda coraz bardziej się stabilizuje w zakresie stanów średnich.

kocotPoniedziałek jest już za nami, możemy więc powiedzieć, że mamy pierwsze koty za płoty. Przeżywamy więc wtorek. Od samego rana jest on dniem pogodnym, ale stosunkowo chłodnym. Ale czyż nie o to wielu nam chodziło? Poza tym musimy już powoli przywyknąć do jesiennych klimatów dnia codziennego. Noce i poranki mają prawo być już chłodne, aczkolwiek do końca lata pozostał nam jeszcze niemal miesiąc. Starajmy się więc wykorzystać ten czas nade efektywnie i efektownie. O’key wakacje się kończą i wielu z nas powraca do szkoły. Lato jednak będzie trwało kolejne tygodnie. Nie zależy nam na upale, ale umiarkowanie ciepło to i może być. Tego Państwu i sobie życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 22 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 63 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 236 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 130 dni.

To doprawdy 63 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +19oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +20oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 57%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.47 zajdzie natomiast o godz. 19.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 4 minuty. Noc ma więc 9 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 57 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor, Hipolit, Namysław, Maria, Zygfryd, Zygfryda, Cezary, Agatonik, Teona. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i sympatię dzieci – to znaczy odnieść sukces”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,O umarłych albo dobrze, albo wcale nie mówić”.

Przyznają Państwo, że mile się żyje w takim letnim ochłodzeniu, które mamy w ostatnich dniach. Nie myślmy jednak, że tak będzie do końca lata. Oj nie, jeszcze bowiem w sierpniu, niejako na pożegnanie lata słupki termometrów mogą powędrować lekko w górę i się ociepli, miejmy jednak nadzieję, że do znośnych i umiarkowanych poziomów. Matka natura robi chyba tak, by z godnością pożegnać tegoroczne wakacje. Wakacje na które nasza młodzież i dzieci nie mogą w tym roku narzekać. No chyba tylko na to, że okresami było nie do zniesienia ze względu na duże upały i duchotę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego wtorku.   Redakcja