wtorek , 18 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Mamy wtorek, do świąt pozostało nieco ponad 4 dni.

Mamy wtorek, do świąt pozostało nieco ponad 4 dni.

kocotZgodnie z tym co zapowiadają meteorolodzy w kolejnych dniach nie mamy co liczyć na większe ochłodzenie oraz na to, że temperatury w trakcie dnia znaczną spadną poniżej zera i będzie padał śnieg. Ale czy możemy się temu dziwić skoro od dawna meteorolodzy snuli tego typu prognozy? Przypominamy dla porządku, że zbliżamy się do Bożonarodzeniowego okresu tego roku a zarazem do najpiękniejszego okresu ? wszakże już dzisiaj odliczamy ostatnie dni i godziny do tych dni. Mamy nadzieję, że będzie to piękny okres. Zarówno w naszych domach, ale nade wszystko w naszych duszach i umysłach. Tak musi się stać, abyśmy po tych świętach nie byli syci tylko na ciele, ale również na duszy. Bo to przecież Boże Narodzenie ma w nas wszczepić nadzieję na nowe, lepsze życie. Tymczasem do Wigilii Bożego narodzenia mamy zaledwie niespełna 4 dni. Po drodze przyjdzie nam jeszcze pożegnać jesień i powitać kalendarzową zimę.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 20 grudnia br., w 87 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 355 dniem roku, do jego końca pozostało więc 11 dni.

To już doprawdy 87 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest bardzo pochmurny i mglisty. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 757 ? 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43, zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest o kolejne 2 minuty krótszy od poprzedniego. Jest on już o 8 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Tyle tylko, że skracanie dnia potrwa jeszcze kilka dni, po czym z dnia na dzień będzie nam dnia przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumiła, Dominik, Amon, Liberat, Makary, Dagmara i Teofil. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda samotnemu, bo gdy upadnie nie ma, komu go podźwignąć?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy Makary pogodny, cały styczeń chłodny?.

Od dzisiaj z całą pewnością intensywnie musimy myśleć o czekającym nas świątecznym weekendzie. Musimy ,,stanąć na głowie?, by wszystkie prace wykonać do piątku, tak aby Wigilia była już dniem bez większej pracy. Właśnie w ten dzień, już od samego rana powinniśmy się duchowo przygotowywać do przeżycia całych Świąt, w tym zwłaszcza Wigilijnego wieczoru. Poza tym przed tak wielkim świętowaniem powinniśmy skutecznie odpocząć. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja