niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Mamy środek roboczej części tygodnia. Witamy cieplutko.

Mamy środek roboczej części tygodnia. Witamy cieplutko.

Za nami jest już wtorek. Tym samym tydzień rozkręca się na dobre. Na dworze pogodę mamy bez zmian, podobnie jest w kalendarzu. Trwa styczeń, zbliżają się zimowe ferie a w dalekiej perspektywie rysuje się Przedwiośnie. Jeśli do tego dodamy ciągłe wydłużanie się kolejnych dni, to żyć nie umierać. W tej kwestii pragniemy podkreślić, że już niedługo dzień odrobi w stosunku do nocy całą godzinę. To musi być i z całą pewnością jest już zauważalne na dworze. A dokładnie za tydzień żegnać będziemy już bezpowrotnie miesiąc styczeń. Tak, tak – 1/12 roku będzie już tylko historią. A my bylebyśmy tylko zdrowi byli. Miłego dzionka.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 24 stycznia br. w 34 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 24 dniem roku, do jego końca pozostało więc 341 dni.

To już 34 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Od samego rana dzień jest zimowy – lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 85%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.53, zaś zmierzch około godz.: 17.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.30 zajdzie natomiast o godz. 16.27 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 57 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 55 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 24 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 26 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 55 minuty, 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał i Tymoteusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Żyłem krótko, choć żyć chciałem. Bóg mnie wezwał – iść musiałem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony”.

A jak tam u Państwa wygląda aktualne zdrowie. Od dłuższego czasu mamy mróz i zimę a co za tym idzie zdrowsze suche powietrze. Nasze zdrowie powinno więc być w miarę stabilne. Wobec kolejnych prognoz pogody, nasz pobyt na dworze musimy dostosować do tej sytuacji i korzystać z każdej pojawiającej się możliwości. Pamiętajmy jednak o tym, żeby się adekwatnie do warunków ubierać. Łatwo bowiem jest się przegrzać i przeziębić.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja