piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Mamy pogodny poniedziałek, tydzień jednak będzie pełen niepogody.

Mamy pogodny poniedziałek, tydzień jednak będzie pełen niepogody.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a za nami jest już kolejny tydzień. Sobota była wręcz wymarzonym dniem, takim prawdziwym letnim dniem. Podobnie było z niedzielą, tyle tylko, że była ona nieco pochmurna. Po takim weekendzie łatwiej staje się przed nowym tygodniem nauki i pracy. A patrząc na prognozy pogody, w tym tygodniu czeka nas pogodowy ,,misz-masz”. Będzie ciepło i chłodno, słonecznie i pochmurnie, deszczowo i bezdeszczowo. To wszystko czeka nas w kolejnych 5 dniach nowego tygodnia. A w kalendarzu nieuchronnie lato nam się kończy. Do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 11 dni!!! Przyznają Państwo, że pod wpływem tego upływającego czasu włos się na głowie jeży.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 11 września br., w 85 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 256 dniem roku, do jego końca pozostało więc 110 dni.

To już 85 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC. W trakcie dnia podniesie się do +23oC, w tej chwili wynosi około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +25oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 738 – 736 mmHg, wiatr osiągał siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 69%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.17, zajdzie natomiast o godz. 19.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 51 minut. Noc ma więc 11 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już niestety krótszy od najdłuższego dnia w roku aż o 3 godziny i 3 minuty, nadal jednak jest on dłuższy od najkrótszego dnia w roku aż o 4 godziny i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dagna, Feliks, Jacek, Jan, Naczęsław, Prot i Ścibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy kończy się słodycz życia zaczyna się sól ziemi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Otóż, w naszych lasach jest pięknie. Niestety, wedle naszej wiedzy w dalszym ciągu nie ma wysypu grzybów. Grzyby jednak są, tyle tylko, ze trzeba wiedzieć gdzie, no i oczywiście trzeba wykazać się cierpliwością. Dlatego zachęcamy do spaceru po lesie, lub parku. Z całą pewnością nasz pobyt na łonie natury dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Poza tym, o tej porze w lesie jest równie cudownie jak wiosną. Zachęcamy do wycieczek w głąb lasu. Życzymy miłego relaksu. Może co nieco znajdziemy?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja