sobota , 25 Maj 2019
Home » Aktualności » Mamy piękny dzionek, wreszcie nadeszło ocieplenie.

Mamy piękny dzionek, wreszcie nadeszło ocieplenie.

Patrząc za poranne okno z całą pewnością przychodzi nam ochota na to, by wychodzić z domu. Pogoda jest bowiem piękna. Nie ma się więc co dziwić, że nasze samopoczucie znajduje się na krzywej wznoszącej. I bardzo dobrze, bowiem trzeba żyć i realizować nasze codzienne obowiązki – te w pracy, ale również obowiązki domowe. Z pocieszeniem przychodzą nam meteorolodzy, którzy mówią, że pogoda będzie coraz lepsza a zmiana będzie na dłuższy okres czasu. Czyli reasumując – piękne i pogodne będą dni najbliższego weekendu. Możemy więc na ten okres szykować nasze plany związane z wykonywaniem wielu domowych czynności, w tym głównie tych realizowanych na dworze.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 12 października br., w 20 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 285 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 80 dni.

To już 20 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC. W trakcie dnia podniesie się do +18oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest bardzo piękny i słoneczny. Jest ciepło. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 746 mmHg, wiatr osiągał siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.30, zaś zmierzch około godz.: 18.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.05, zajdzie natomiast o godz. 18.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 56 minut. Noc ma więc 13 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 2 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Edwin, Eustachy, Maksymilian, Maksymiliana, Serafin i Witold. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Żartuje z blizny ten, kto nie zaznał rany”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ślepemu i okulary nie pomogą”.

Stało się tak jak zapowiadaliśmy. Nastała ładna i stosunkowo piękna jesień. Korzystajmy więc z uroków bieżących dni. A każdy kolejny dzień jest już znacząco krótki, na tyle że po powrocie z pracy popołudniu pozostaje nam niewiele czasu by cokolwiek zrobić jeszcze na dworze. Pamiętajmy, że na niezbyt odległym horyzoncie mamy Święto Zmarłych i całe multum obowiązków związanych z tym świętem. Na ten przedświąteczny i świąteczny okres życzymy Państwu dobrej pogody, dużo słoneczka i ciepła. Wtedy te święta będą bardzo radosne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja