sobota , 17 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Mamy piątek, za kilka godzin rozpoczniemy kolejny wiosenny weekend.

Mamy piątek, za kilka godzin rozpoczniemy kolejny wiosenny weekend.

To już sama końcówka kolejnego tygodnia – kolejny wiosenny piątek. Możemy więc powiedzieć, że nawet się nie ,,obróciliśmy” a kolejny weekend stoi przed nami. Niestety tym razem będzie on ,,tylko” 2-dniowy. Za tydzień natomiast czeka nas długi-świąteczny weekend. Zapowiadana pogoda na te dni jest zła, będzie bowiem bardzo zimno. Piątek i sobota w tym chłodzie będą ekstremalne, przełamanie pogody następować będzie w niedzielę i poniedziałek. Dopiero we wtorek pogoda wejdzie na wyższy pułap temperaturowy. Śmiało więc możemy na te warunki planować nasze zajęcia. Oczywiście zajęcia adekwatne do warunków atmosferycznych. Planujmy jednak tak, by zachować właściwą relację pracy do wypoczynku.  Wszakże, nie tylko pracą żyjemy. Odpoczynek i regeneracja sił jest ze wszech miar konieczna. Tak by zgromadzić siły na kolejny niełatwy tydzień nauki i pracy. Pamiętajmy o tym, że po najbliższym weekendzie obudzimy się w nowej rzeczywistości – rozpoczniemy bowiem Wielki Tydzień. I tak powoli zbliżamy się do połówki kwietnia. A potem do świat i majowego weekendu. A przecież całkiem niedawno mieliśmy jeszcze marzec. W zbliżającym się okresie dane nam będzie przeżywać jeden z najpiękniejszych okresów roku kalendarzowego. Weźmy z tego dla siebie tyle ile się tylko da.

weekendSerdecznie witamy naszych czytelników w piątek  12 kwietnia br. – w 23 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 102 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 263 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 23 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 60 – 54%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.24, zaś zmierzch około godz.: 20.08.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.00 zajdzie natomiast o godz. 18.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 35 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 25 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godzin i 33 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 59 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 12 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 47 minut i  5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 33 minuty i 0 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hermenegilda, Ida, Jan, Małgorzata i Przemysław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Dla kobiety dojrzałej nagość nie jest jedynie strojem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Wiosna to Panna, lato to matka, jesień wdowa, a zima macocha”.

Przypominamy, że warto już poczynić pierwsze plany związane ze świętami a potem długim weekendem majowym ( 27 IV – 5 maj ). Lepiej przecież o wszystkim pomyśleć zawczasu niż potem kombinować – co by tu zrobić i jak spędzić wolny czas. A możliwości jak to zwykle bywa będziemy mieli wiele. W kolejnych dniach nasz portal będzie je Państwu  sugerował. Wybór jednak należy do każdego z nas.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja