wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Mamy piątek, kolejny weekend tuż, tuż.

Mamy piątek, kolejny weekend tuż, tuż.

weekendAni żeśmy się nie obejrzeli a tu już mamy końcówkę tygodnia. No bo przecież kolejny weekend jest już od nas o rzut beretem. Po pięknym i pogodnym czwartku na dworze mamy przecudowny dzionek. Pamiętajmy jednak, że to już ostatnie dni tegorocznego lata, musimy więc korzystać ze słońca i ciepła tyle tylko ile się da. Jest tak pomimo, że jeszcze tak niedawno upały dawały nam nieźle ,,popalić”. W bieżących dniach jest chłodniej, widać jednak, że lato jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa. I dobrze. Byle tylko było umiarkowane i niosło ze sobą przejściowe opady deszczu. Tymczasem przed nami kilka ciepłych, ba bardzo ciepłych dni ( jak na ten czas ). Pamiętajmy jednak, że nieuchronnie lato nam się kończy a do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 14 dni!!! Mamy piątek, przed nami rozpościera się wizja 2-dniowego weekendu, bądźmy więc radośni i pogodni. A kiedy pogoda dopisze nam na dworze, to żyć nie umierać. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 8 września br. Dzisiejszy dzień jest 80 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 253 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 113 dni.

To doprawdy 80 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia wynosić będzie +21oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +22oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 743 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 51%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.12 zajdzie natomiast o godz. 19.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 10 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 55 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Radosława, Maria, Adrianna, Radosław i Nestor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy”.

Patrząc na to co mamy za oknem, trudno wyobrazić sobie, by po pracy, czy też nauce można było siedzieć w domu. Wobec takiej pogody musimy dążyć do tego, by jak najwięcej być na dworze. Wszakże już niedługo dni staną się krótkie, w związku czym o dłuższe popołudnie będzie coraz trudniej. Coraz bardziej również konieczne staną się nasze spacery, tak by zaczerpnąć świeżego powietrza, tudzież wchłonąć trochę słonecznych promieni. Bez tego ani rusz. Tyle tylko, ze już dzisiaj drżymy na myśl o jakości jesiennego i zimowego powietrza kiedy to ,,ruszą” nasze przydomowe kotłownie. Obawy nasze poparte są dobrą pamięcią o tym co było w minionych latach. Czy ustawa antysmogowa zmieni w tym zakresie nasze życie? Czas pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wrześniowego piątku.   Redakcja