poniedziałek , 19 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Mamy piątek długiego weekendu początek.

Mamy piątek długiego weekendu początek.

Przeżywamy kolejny wiosenny tydzień pracy, który bezpośrednio poprzedza długi weekend kwietniowo-majowy. Tak, tak, już dzisiaj popołudniu ,,wchodzić” będziemy w arcydługi weekend. Najwyższa więc pora, by skonkretyzować swoje plany na ten okres. Wiadomo, że głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość i sposób naszego wypoczynku będzie miała pogoda. Z każdym kolejnym dniem, z coraz większą precyzją będziemy mogli mieć pewność, co też nam przyniesie aura w dniach od 27 kwietnia br. do 5 maja br. My na naszych łamach każdego dnia podawać będziemy świeże prognozy pogody na ten okres. Powinniśmy jednak nasze zajęcia na długi weekend szykować wariantowo, tak by w kolejnych dniach nie przeżywać wielkiego stresu związanego z kaprysami pogody. Tymczasem dzisiaj degustujmy się pogodnym i słonecznym dniem. Według meteorologów słupek rtęci na termometrach może lokalnie powędrować pod +30oC!!! To coś szczególnego w kwietniu. Tyle tylko, że już jutro ( lub dzisiaj w nocy ) nastąpić ma załamanie pogody a temperatura spadnie nawet do +15oC i ma padać deszcz. W sposób oczywisty z zapowiadanych opadów deszczu się cieszymy, jest bowiem piekielnie sucho. Niebezpieczny natomiast może dla nas być nagły spadek temperatury, co nie pozostanie obojętne dla naszych organizmów. Nasze obawy związane też są z możliwością wystąpienia burz i ekstremalnych zjawisk pogodowych. Oby takowe nas ominęły. Po takich przestrogach nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć miłego rozpoczęcia długiego weekendu a potem weekendowania przez kolejne 9 dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 26 kwietnia br. – w 37 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 116 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 249 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 37 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +28oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 47 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.54, zaś zmierzch około godz.: 20.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.31 zajdzie natomiast o godz. 18.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 26 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 57 minut i  19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 22 minuty i 54 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksja, Aleksy, Erwin, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Longin i Longina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” .

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Coraz bliżej do długiego majowego weekendu. Jeszcze tylko godziny i wielu z nas będzie mogło rozpocząć kwietniowo-majową labę. Gorąco wierzymy, że każdy z nas zdoła wykorzystać ten czas efektywnie i efektownie. Co do sposobu spędzenia tego czasu, to nasza redakcja nie będzie starała się go narzucić swoim czytelnikom. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas czynnie, to niech tak będzie. Z kolei z pełnym zrozumieniem podejdziemy również do tych, którzy po prostu postanowili poleniuchować. Pamiętajmy jednak, żeby generalnie się nie przemęczać, tak aby po długim weekendzie nie być bardziej zmęczonym niż przed jego rozpoczęciem. No i prosimy na ten czas nie rozstawać się z naszym portalem. Zapowiadamy wiele ciekawych materiałów.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja