piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Mamy ostatni dzień tegorocznej jesieni, jutro przychodzi zima

Mamy ostatni dzień tegorocznej jesieni, jutro przychodzi zima

jesieńNo i dotrwaliśmy do ścisłego okresu przedświątecznego. Za nami ostatni przedświąteczny weekend i już od kilku godzin degustujemy się świątecznym tygodniem. W ten sposób stopniowo wchodzimy w tegoroczne Boże Narodzenie. Wszakże już w środę mamy Wigilię Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że większość prac przygotowawczych do świąt mamy dokładnie zaplanowane i wiemy co i kiedy będziemy robić. A teraz powinniśmy nabrać głębokiego oddechu i wyhamować. Oczywiście nie jest możliwe to, by nic nie robić przez najbliższe dni, ale czas ten nie powinien być już totalną gonitwą. I to jest możliwe, trzeba tylko za wszelką cenę do tego dążyć. A ostatni adwentowy weekend spędziliśmy mile na Jarmarku Adwentowym u ks. Jana w rudzkim opactwie oraz na uroczystościach 765-lecia Bolatic w Czechach. Po weekendzie pozostaje już tylko poniedziałek, wtorek i środa, po czym rozpoczniemy Wigilię Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym defacto żegnamy tegoroczną Jesień, jutro bowiem przychodzi astronomiczna i kalendarzowa Zima. A na zawołanie ? na dworze mamy właśnie …. jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 21 grudnia br., w 90 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 354 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 11 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 1 dzień.

To 90 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +6°C w tej chwili wynosi około +5°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +4°C. Od samego rana mamy piękną jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43, zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak będzie do jutra. Potem długość dnia stanie na 2-3 dni, po czym dnia zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tomisław, Balbin, Tomasz, Honorat, Festus i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie majowa?.
No to kończy nam się tegoroczna Jesień, jutro powitamy Zimę. Także od jutra nie będziemy mogli już narzekać ? och jak jest nam zimno! Bo chłód i owe zimno będzie przecież oczywiste i musi być wkalkulowane. Szkoda tylko, że Zima wraz ze swoim przyjściem przyniesie wyraźne ……. ocieplenie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego poniedziałku.         Redakcja