środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Mamy kilka dni na ochłodę, w piątek powracają zwrotnikowe upały.

Mamy kilka dni na ochłodę, w piątek powracają zwrotnikowe upały.

Przeżywamy drugi sierpniowy weekend. Mamy niedzielę, lato, trwają wakacje, pogoda ,,niemnożko” odpuściła pod względem wysokich temperatur. Stąd też wczorajszy dzień – sobota, była dniem bardzo przyjemnym. Oczywiście po porannym zachmurzeniu pozostałym po nocnych opadach deszczu. Jutro zaczynamy kolejny tydzień lata, tym razem będzie on ,,krótszy” ze względu na przypadające w środę święto. Mamy nadzieje, że cały ten tydzień spędzimy przy ładnej pogodzie, dobrym zdrowiu i wielkiej radości ducha. W stwierdzeniu ,,dobra pogoda” z całą pewnością upatrujemy pogodnych dni z ,,ludzką” temperaturą, tak by wreszcie można było zapomnieć o afrykańskich upałach. Mamy nadzieję, że upały się skończyły. Ale niestety meteorolodzy w tym względzie są bezkompromisowi. I tak w prognozach na kolejnych kilka dni widzimy, że – jutro, tj. w poniedziałek znowu temperatura się gnie 3 dychy, potem przez kolejne 3 dni pogoda lekko siądzie, ale wszystko co złe rozpocznie się już od kolejnego piątku. Oto bowiem na piątek, sobotę i niedzielę przepowiadacze pogody zapowiadają tropik. Taki z temperaturą +35oC w cieniu! I jak tu się nie pochlastać? W przekonaniu, że aura zmieni swoje oblicze życzymy wszystkim naszym czytelnikom miłej niedzieli a potem miłego całego tygodnia. I pamiętajmy, że dla chcących okres od środy do kolejnej niedzieli może przybrać szaty super długiego weekendu. A my sobie tak myślimy-dlaczego nie. Mamy wszakże lato, mamy wakacje.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 12 sierpnia br. w 52 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 224 dniem roku, do jego końca pozostało więc 141 dni.

Przeżywamy 52 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC!!! Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny a zarazem bardzo rześki. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 39%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.55, zaś zmierzch około godz.: 20.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.32 zajdzie natomiast o godz. 20.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 34 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 1 godzinę i 45 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 45 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 34 minuty i 21 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Są dwa rodzaje cierpliwości: tolerowanie tego, co lubisz, i tolerowanie tego, czego nienawidzisz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz – ucieka, jeśli ty uciekasz – idzie za tobą”.

Przypominanie takich spraw i kwestii nie należy do przyjemnych. Dlatego my traktujemy to w charakterze naszych obowiązków – otóż dla zasady przypominamy, że oto do końca letniej kanikuły mamy 3 tygodnie. To dużo, ale dla wielu z nas – mało. Niestety taka jest prawda oczywista. Starajmy się więc 3 tygodnie wakacji które nam jeszcze pozostały wykorzystać bardzo racjonalnie. Bo zazwyczaj po wakacjach następuje 10 miesięczna harówa w szkołach i przedszkolach. Tak jednak być musi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej z umiarkowana temperaturą niedzieli.    Redakcja