niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Mamy już środę. Oj, ten czas umyka niemiłosiernie szybko.

Mamy już środę. Oj, ten czas umyka niemiłosiernie szybko.

Witamy w jesienną środę. Tak jak w dniu wczorajszym zapowiadaliśmy, pogoda na dzisiejszy dzień była z góry znana. Ochłodzenie i pogorszenie pogody stało się więc faktem. Wystarczyło tylko nocą i ranem spojrzeć za okno, by móc stwierdzić, że jest jesienna szaruga. Ale przed południem wypogodziło się, jest chłodno ale pogoda jest stabilna. A nam pozostaje mieć tylko taką nadzieję, że kolejne dni tego tygodnia nie będą gorsze. Dlaczego? To proste, za tydzień będziemy się już szykować do Święta Zmarłych i Zaduszek a przed nami pozostaje jeszcze ogrom pracy. Tej wokół naszych domów i na ogródkach, ale nade wszystko na cmentarzach na grobach naszych najbliższych. Dzień Zmarłych i Zaduszki zbliżają się szybkimi krokami. Z doświadczenia wiemy, że  wraz z każdym kolejnym dniem gorączka związana z tym okresem będzie się podnosiła. Wielu z nas poza miejscowymi grobami, będzie musiała pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć na groby swoich najbliższych. Taki jest nasz chrześcijański obowiązek i zasada. To oddanie hołdu na stałe wrosło w nasze życie i jest pięknym obyczajem. Kultywujmy go więc za wszelką cenę. Dlatego właśnie bezdeszczowa pogoda staje się w tym okresie kluczowa.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 24 października br. w 32 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 297 dniem roku, do jego końca pozostało więc 68 dni.

Przeżywamy 32 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +9oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Od samego rana dzień był fatalny – deszczowy i wietrzny. W tej chwili się wypogodziło. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 9 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.51, zaś zmierzch około godz.: 18.12.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.23 zajdzie natomiast o godz. 17.38 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 9 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 24 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 2 minuty, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 19 minut i 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Filip, Marcin, Marek, Rafał i Salomon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek nie jest stworzony do klęski …. . człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Obiecanki cacanki, a głupiemu radość”.

W trakcie dnia patrząc za okno widzimy, że pogoda się pogorszyła ale w ostatnich godzinach ustatkowała się. Póki co pogoda jest w miarę poprawna i jesienna. Bo nie pada. Ale patrzeć musimy do przodu, co najmniej w perspektywie co najmniej 8-10 dni. Wiemy dlaczego. Na tą chwilę niestety nie możemy powiedzieć, że jest szansa na to, że pogoda w  tym okresie będzie co najmniej poprawna. Kolejne kilka dni będą dniami chwilowej poprawnej pogody przeplatane długimi chwilami niepogody. A to musi nam wystarczyć, by nasze prace na cmentarzach i w naszych ogrodach nie tylko udało się zrealizować, ale by były one pożyteczne, ale również by były wykonywane w miarę w ludzkich warunkach. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja