środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Mamy III niedzielę Adwentu

Mamy III niedzielę Adwentu

adwent_wieniecTrwa Adwent, okres szczególny zarówno w roku liturgicznym, jak i w kalendarzu każdego z nas. Nie na miejscu byłoby przypominanie, że jest to okres naszego szczególnego przygotowania się do przyjścia Pana. Zadbajmy o to, aby czekający nas jeszcze czas adwentowy, nie został zmarnowany.

I to zarówno pod względem naszej duchowości jak i spraw doczesnych. III niedziela Adwentu umocni nas w niesamowitym bożonarodzeniowym klimacie. Umiejmy tylko w sposób właściwy z tego  skorzystać, tak aby tego szczególnego okresu nie zmarnować.

Tradycyjnie już, we właściwym klimacie pozwoli nam trwać przedsięwzięcie ks. Jana w rudzkim opactwie –  organizacja Jarmarku Adwentowego. Wszyscy Ci, którzy w minionych latach gościli w piwnicach opactwa wiedzą, że warto w tym wydarzeniu uczestniczyć. 2 tegoroczne spotkania mamy już za sobą. Dzisiaj po raz trzeci spotkamy się w zamkowych piwnicach. Serdecznie w imieniu ks. Jana zapraszamy. Szczegóły poniżej.

Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy. Atmosfera jarmarku niewątpliwie stwarza możliwość spędzenia czasu z rodziną, wszystko odwołuje się do atmosfery świąt, towarzyszy temu ciepło, światło, braterstwo, poczucie wspólnoty. Jest niewątpliwie atrakcyjną formą podkreślenia czasu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Celem Rudzkiego Jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej, produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych.

*** 13 grudnia ( III Niedziela Adwentu ) 2015 r.

*** 20 grudnia ( IV Niedziela Adwentu ) 2015 r.

godz. 10:00 do 17:00.        Redakcja