piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Mamy I dzień Bożego Narodzenia. dzień będzie dłuższy od najkrótszego o 1 minutę.

Mamy I dzień Bożego Narodzenia. dzień będzie dłuższy od najkrótszego o 1 minutę.

W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka mogliśmy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież ? Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. Jak na zawołanie około godz. 16.00 zaczął padać śnieg. Tyle tylko, że wobec dodatniej temperatury nie miał on szansy na przetrwanie. A mogło być tak pięknie, gdyby tylko na termometrze pojawił się minus. Tak się jednak nie stało, dlatego mieliśmy ponurą noc a i dzisiejszy dzień jest taki sam.

W takiej to scenerii przychodzi nam przeżywać I dzień Bożego Narodzenia AD 2016. Przy takiej a nie innej pogodzie trudno będzie zachęcić kogokolwiek do spaceru, ale może jednak znajdą się odważni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczną niedzielę 25 grudnia br., w 5 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, do jego końca pozostało więc 6 dni.

To już doprawdy 5 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +4oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i ponury. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 750 ? 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 92%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest już o 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 59 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz, Piotr, Siemisław i Domna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie?.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów zapełniło się najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel ? czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej niedzieli ? mamy Boże Narodzenia.    Redakcja