wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Mamy czwartek, kolejny weekend już jutro.

Mamy czwartek, kolejny weekend już jutro.

Tegoroczny wrzesień póki co nie należy do najcieplejszych w ostatnich latach. Patrząc na to co było dokładnie rok temu, tegoroczny wrzesień mógłby wpaść w kompleks. Jaki? Ano już tłumaczymy. Otóż dokładnie rok temu mieliśmy upały ponad 30 stopniowe. Tymczasem w tym roku mamy umiarkowaną pogodę, ze wskazaniem na dni deszczowe i chłodne. Poza tym bieżące dni są już znacznie krótsze niż byliśmy do tego jeszcze niedawno przyzwyczajeni. Ale za to mamy dłuższe wieczory, co również może mieć swoje korzyści. Tymczasem ,,powoli” – co należy odbierać – szybko zbliżamy się do połówki września a potem do końcówki lata w kalendarzu. A potem patrząc dalej widać, …… . Oj nie wybiegajmy zbyt daleko do przodu. Co ma być i tak będzie. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich rodzinom i znajomym.  

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 14 września br., w 88 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 259 dniem roku, do jego końca pozostało więc 107 dni.

To już 88 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC. W trakcie dnia podniesie się do +22oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +23oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 739 – 737 mmHg, wiatr osiągał siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 62%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.21, zajdzie natomiast o godz. 19.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 41 minut. Noc ma więc 11 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku aż o 4 godziny i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Biernat, Cyprian, Materna, Maternus i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto w sercu ma tylko nienawiść, nigdy nie zazna miłości i szczęścia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli dałeś, nie wypominaj. Jeżeli masz wypominać, nie dawaj!”.

Dane jest nam przeżywać ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Pogoda ma być poprawna, starajmy się więc wykorzystać ten czas jak najlepiej. Nigdy bowiem nie wiemy jaka będzie jesień. Mamy nadzieję, że tradycyjnie będzie ona piękna, złota i przyjazna dla nas wszystkich. A skoro tak, to żyć nie umierać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja