poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Mamy czwartek, ale w nieodległej perspektywie widać już kolejny długi jesienny weekend.

Mamy czwartek, ale w nieodległej perspektywie widać już kolejny długi jesienny weekend.

To już czwarty roboczy dzień tygodnia. Pozytywną wiadomością zapewne będzie to, że oto w tym tygodniu tych dni roboczych pozostało nam jeszcze 2 a tydzień powoli leci nam już z ,,górki”. W najbliższą niedzielę przypada Dzień Niepodległości. Poza tym świętowanie wydłuży nam się o 1 dzień. Wczoraj bowiem zapadła decyzja, że poniedziałek 12 listopada br. Jest dniem wolnym od pracy.  Tak się więc złożyło, że za sprawą tego święta oraz dodatkowego wolnego dnia w tym roku ,,weekend niepodległościowy” się wydłuży o ten dzień. Generalna nasza uwaga brzmi więc – zbliża się ,,długi” 3-dniowy weekend.  A na dworze mamy bardzo słoneczny dzionek, ale też chłodny poranek.

Jesień w tym roku nie pokazała jeszcze na dobre swojego złego oblicza, ale przypominamy wszystkim kierowcom, że najwyższa już pora na wymianę ogumienia w naszych samochodach z letniego na zimowe. Po co czekać do momentu kiedy zima zaatakuje na dobre. Wszystkim naszym czytelnikom przypominamy również, że na dzisiaj przypada dzień zdrowego śniadania.  Za sprawa tej okoliczności życzymy wszystkim naszym czytelnikom właśnie zdrowego śniadania – tego dzisiejszego, ale również wszystkich kolejnych. Jeżeli jednocześnie uda się zadbać o to, by śniadanie było smaczne, to palce lizać!

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 8 listopada br. w 47 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 312 dniem roku, do jego końca pozostały więc 53 dni.

Przeżywamy 47 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +15oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.15, zaś zmierzch około godz.: 16.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.48 zajdzie natomiast o godz. 17.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 19 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 5 godziny i 6 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 8 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 54 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 19 minuty i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adrian, Wiktoryn, Godfryd, Wiktoria, Seweryn, Marcin, Klaudiusz i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Zamiast kochać swoich wrogów, traktuj trochę lepiej swoich przyjaciół”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Powiedz każdemu, co chcesz zrobić, a znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci to zrobić”.

Dzień zdrowego śniadania powinien zwrócić nam szczególną uwagę na fakt konieczności spożywania śniadania. Według niektórych osób, ten posiłek jest najważniejszym, bowiem daje nam energię na cały dzień. Nie zapominajmy również o drugim śniadaniu. Dobrze byłoby aby i jedno i drugie było zdrowe. Powinno zatem zawierać potrawy lekkie, soki, owoce i warzywa. No i obowiązkowo na czczo szklanka wody niegazowanej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja