wtorek , 22 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » Maluchy w rudzkiej szkole obchodziły światowy dzień …… pluszowego misia.

Maluchy w rudzkiej szkole obchodziły światowy dzień …… pluszowego misia.

Ilu z nas wie, że w dniu 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia? A jednak istnieje taki dzień – obchody tego święta miały również miejsce w rudzkiej szkole. Ich uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych. W związku z tym, że owe ,,święto” przypadało w tym roku w niedzielę, w naszej szkole obchody miały miejsce w piątek 23 listopada br. Jak przebiegały – możemy zobaczyć dzięki relacji zamieszczonej na https://zsorudy.szkolnastrona.pl

W piątek 23 listopada nasi pierwszoklasiści obchodzili w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. Świętowanie zaczęli od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dowiedzieli się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Zaraz potem uczniowie zostali zaproszeni do dekorowania ciasteczek, które były w kształcie misia. Każdy uczeń miał do swojej dyspozycji 5 ciasteczek, trzy różne polewy oraz kilka kolorowych posypek. Radość uczniów podczas wykonywania tego zadania była ogromna. Jednak to co nastąpiło po dekorowaniu ciasteczek okazało się dużo lepsze. Oczywiście każdy uczeń mógł zjeść swoje ciasteczka. Zniknęły w mgnieniu oka. Następnie wybrani reprezentanci z każdej klasy mieli okazję wziąć udział w wyścigu do tego, kto pierwszy naklei misiowi kokardę. Zadanie jednak zostało nieco skomplikowane. Jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy, a druga musiała jej wydawać wskazówki do przejścia trasy. Grupa z klasy 1 a okazała się być szybsza. W trakcie świętowania nie zapomnieliśmy również o zadaniu matematycznym. Uczniowie mieli bowiem okazję do rozwiązania obrazkowego sudoku, w którym nie zabrakło motywu misia. To jednak nie był koniec atrakcji, nasi najmłodsi wykonali misiowe maski, zabawili się w grę „Wyturlaj misia” oraz dostali medale „Przyjaciela Misia”.

Dzień ten był dla uczniów pełen pozytywnych emocji. Wzięliśmy udział w obchodach tego święta, ponieważ doceniamy rolę misia w życiu większości z nas. Miś z pewnością nie raz był naszym kompanem w zabawie, a nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężać trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu.

*** Źródło: https://zsorudy.szkolnastrona.pl

*** Zdjęcia: https://zsorudy.szkolnastrona.pl/a,277,swiatowy-dzien-pluszowego-misia

Redakcja