poniedziałek , 17 Luty 2020
Home » Aktualności » Ludzie piszą » Policja zaprasza w swoje szeregi! Możesz zostać jednym z nas.

Policja zaprasza w swoje szeregi! Możesz zostać jednym z nas.

Policjant – to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowanie. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje„…służyć wiernie Narodowi chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

Zawód policjant to praca ciekawa ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji. Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdują się na  stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ,  Komendy Głównej Policji (www.policja.pl). Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu  przy ul. Bosackiej 42. W Zespole Kadr i Szkolenia chętni dowiedzą się bezpośrednio jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji.

W 2019 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

– 7 marca br.;

– 21 maja br.;

– 16 lipca br.;

– 12 września br.;

– 7 listopada br.;

– 30 grudnia br.

Redakcja