czwartek , 27 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » ,,Lekarz leczy, natura uzdrawia”. Witamy w piękny sobotni poranek.

,,Lekarz leczy, natura uzdrawia”. Witamy w piękny sobotni poranek.

Witamy w kolejną wrześniową sobotę, za oknami mamy przeuroczy dzień. Meteorolodzy zapowiadają, że przez 3 kolejne dni będziemy mieli taką właśnie pogodę. To dobrze, pogodny weekend otwiera bowiem szerokie możliwości spędzenia wolnego czasu. Pamiętajmy nadchodzi jesień a potem zima, powinniśmy więc regenerować i gromadzić swoje siły na ten okres. Nadejdą bowiem takie dni w których zabraknie słońca co dla naszego zdrowia i samopoczucia nie jest korzystne.

A za nami jest bardzo intensywny roboczy tydzień a zwłaszcza pierwszy pełny tydzień nauki w szkołach. Z całą pewnością więc nauka rozpoczęła się już na dobre.  Mam piękny dzień, mało tego mamy również imieniny tego miesiąca, na kalendarzu bowiem widzimy, że jest 09.09, czyli dziewiąty dzień, dziewiątego miesiąca. Oby nam się wszystkim dobrze działo. Mamy piękny, słoneczny dzionek, korzystajmy tyle ile się tylko da z uroków słonecznych promieni.

Serdecznie witamy naszych czytelników  w sobotę 9 września br. Dzisiejszy dzień jest 81 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 254 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 112 dni.

To doprawdy 81 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +14oC.  W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +24oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +26oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 740 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 50%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.14 zajdzie natomiast o godz. 19.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 59 minuty. Noc ma więc 11 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 55 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aureliusz, Otmar, Piotr i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lekarz leczy, natura uzdrawia”.

Co prawda mamy jeszcze lato, nawet pogoda stara się to potwierdzić. Swoją wyobraźnią musimy sięgać jednak kilkanaście dni do przodu, a tam za 13 dni nadejdzie jesień. Oczekujemy, że zarówno końcówka lata, jak i nadchodząca jesień będą piękne. Pamiętajmy jednak, że matka natura sama kreuje sobie działanie. Dajmy więc wiarę temu, że natura sama będzie sobie regulowała swoimi potrzebami. A my musimy podejść do tego z wielkim wyrozumieniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wrześniowej soboty.    Redakcja