środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Lato potrwa jeszcze 4 dni.

Lato potrwa jeszcze 4 dni.

egnaj lato na rokMożna śmiało powiedzieć, że każdy kolejny dzień jest piękniejszy od poprzedniego. Dzisiaj od samego rana za oknem mamy cudowny, słoneczny dzionek. Jest również ciepło, ale poczucie ciepła studzi dosyć silny podmuch wiatru. Jak już wczoraj podkreślaliśmy za nami jest już ostatni pełny weekend tegorocznego lata. To w tym tygodniu – w samej jego końcówce przyjdzie nam pożegnać tą porę roku. Doprawdy – kalendarzowa jesień nadchodzi. W tym tygodniu dojdzie więc do przesilenia letnio-jesiennego. A potem – byle do świąt! To oczywiście stwierdzenie z lekka żartobliwe, ale mające w sobie wiele prawdy. Nocą na dworze mamy już niższe temperatury, ewidentnie jesienne, ba nawet przypominające  ciepłe dni zimowe. Oto bowiem na termometrze temperatura w niektórych miejscach w naszym rejonie spadła poniżej +10oC. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 19 września br. w 90 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 262 dniem roku, do jego końca pozostały więc 103 dni.

Przeżywamy 90 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia spadnie do około +26oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, noc jednak była chłodna. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 65 – 46%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.55, zaś zmierzch około godz.: 19.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.28 zajdzie natomiast o godz. 18.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 20 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 1 minutę, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 19 minuty i 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, January, Konstancja, Marta, Teodor, Trofim, Wilhelmina i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,To co ludzie zwykle nazywają swym losem, jest przeważnie tylko ich własną głupotą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ubogiemu brakuje chleba, bogatemu apetytu”.

Patrząc na dzisiejsze nasze przysłowie ludowe, wiele można było by powiedzieć. To, że jest ono oczywiste i prawdziwe, nie ulega żadnej wątpliwości. Problem polega tylko na tym, aby bogaty dostrzegał głodnego i jego życiowe problemy. Czasami wystarczy drobny gest z jego strony, a czasami większego zaangażowania w tym aby pomóc biednemu bliźniemu. Zapewniamy, że warto pomagać, daje to ogromną satysfakcję i wzrost poczucia swojej wartości. Zachęcamy bogatych do otwierania swoich serc i umysłów, a jak potrzeba, to i swoich portfeli. Nikt z nas bowiem ,,naszych życiowych skarbów” nie zabierze ze sobą. Pomagać zawsze warto, a oczekujących na Twoją pomoc jest wielu. Wystarczy tylko się rozejrzeć wokół siebie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja