wtorek , 15 Październik 2019
Home » Aktualności » Lato kończy się za 10 dni. Witamy w środę.

Lato kończy się za 10 dni. Witamy w środę.

Za nami jest już wtorek a więc dzisiaj w środę możemy powiedzieć, że tydzień mknie już na dobre. W zasadzie wczorajsza pogoda determinowała, to co robiliśmy w trakcie całego dnia. A, że było w miarę ciepło, to wielu z nas popołudnie i wieczór spędziło na dworze. W ten sposób tegoroczne lato pokazuje, że nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. A owe lato w kalendarzu nieuchronnie nam się kończy. Do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 10 dni!!! Wtedy niezależnie od tego jaka będzie panowała pogoda nastanie jesień. Oby i ta pora roku była dla nas bardzo przyjazna. Powoli przyzwyczajajmy się do tego, że dzień jest coraz krótszy i gdzieś około godz. 19.30 na dworze powoli zapadają ciemności. Niestety w tym zakresie dzień jest już krótszy od najdłuższego dnia w roku o ponad 3 godziny! Nie da się więc takiej zmiany nie zauważyć.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 12 września br. w 83 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 255 dniem roku, do jego końca pozostało więc 110 dni.

Przeżywamy 83 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia spadnie do około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.44, zaś zmierzch około godz.: 19.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.17 zajdzie natomiast o godz. 19.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 51 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 6 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 14 minut, 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 45 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyrus, Gwidon, Maria, Piotr, Radzimir i Sylwin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”.

Przeżywamy przedostatni tydzień tegorocznego lata. Jak to zwykle w takim okresie bywa, co dnia pochłaniają nas do reszty prace domowe o wymiarze jesiennym. Tak, tak, nieuchronnie musimy się z nimi zmierzyć, za niedługo bowiem dni staną się jeszcze krótsze i w godzinach popołudniowych trudno będzie wykonywać prace domowe na dworze, chociażby ze względu na szybko zapadający zmrok. Fakt jest bowiem oczywisty, z dnia na dzień ubywa nam dnia w wymiarze kilku minut. I tak dotrwamy do jesieni a potem zimy i od tej chwili dzionka na powrót zacznie nam przybywać. Najpierw o ,,kurzą stopkę, potem o ,,barani skok”, by wreszcie dotrwać do kolejnej wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja