wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Kultura » DZSIAJ: Zapraszamy na Festiwal kulinarny “Śląskie Smaki” – Rudy, niedziela 16 czerwca br.

DZSIAJ: Zapraszamy na Festiwal kulinarny “Śląskie Smaki” – Rudy, niedziela 16 czerwca br.

Gmina Kuźnia Raciborska wraz z Śląską Organizacją Turystyczną serdecznie zaprasza na kolejny XIV już Festiwal “Śląskie Smaki”, który odbędzie się 16 czerwca br. w Rudach (Park przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym). Festiwal “Śląskie Smaki” od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne.

Głównym punktem wydarzenia będzie konkurs kulinarny, w którym drużyny rywalizują o Złoty Durszlak i tytuł Eksperta Śląskich Smaków. Po rozstrzygnięciu konkursu emocje nie zdążą opaść, a odbędzie się kolejny kulinarny pojedynek – Bitwa Smaków. W konkursie są jeszcze wolne miejsca w kategorii szkoły i kategorii amatorzy.

Na amatorów pysznego, tradycyjnego jedzenia czekać będą stoiska restauracji Szlaku Kulinarnego “Śląskie Smaki”. Skosztować będzie można kuchni śląskiej, zagłębiowskiej i beskidzkiej.  Organizatorzy zapewnią także konkursy i animacje dla najmłodszych, a o oprawę artystyczną zadbają lokalni artyści.

Zapraszamy.

Redakcja