niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Któż to wie – dzisiejszy dzień może być najgorętszym dniem tego roku? Jak go przeżyć?

Któż to wie – dzisiejszy dzień może być najgorętszym dniem tego roku? Jak go przeżyć?

To już doprawdy koniec lipca. W ten oto sposób za sobą mamy połowę wakacji. To nie brzmi za dobrze, więc powiemy inaczej – pozostał nam jeszcze jeden pełny miesiąc wakacji. Nieprawdaż, niby to samo a brzmi inaczej? Niestety, tak to już bywa, że czas w szalonym tempie umyka. Chcąc krótko określić to, jaki był tegoroczny lipiec to trzeba stwierdzić, że był prawdziwie letni, ale miał różne oblicza. Czasami był nawet za bardzo letni, zwłaszcza wtedy kiedy słupek termometru sięgał 34oC. Tak jak już napisaliśmy, przed nami jeszcze jeden miesiąc letniej kanikuły. Chciałoby się w tym okresie wypocząć na tyle, by wszyscy po wakacjach powrócili do szkoły i pracy wypoczęci oraz zrelaksowani. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Miesiąc lipiec przychodzi nam żegnać we wtorek, mamy również doskonałą sposobność by skorzystać z przepięknej pogody i znaczną część dnia spędzić poza murami swoich domów. Matka natura na nas czeka, mamy ku temu dobrą sposobność, wszystko pozostałe zależy więc już tylko od nas samych. Pamiętajmy jednak, że wtorek będzie ,,afrykańskim’ dniem pod względem temperatury. Temperatura wcale nie będzie niższa od tej z dnia wczorajszego. Może być nawet ciut wyższa. Trudno więc będzie dzisiaj zachować równowagę temperaturową. Szukajmy więc zawczasu chłodnego miejsca.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 31 lipca br. w 40 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 212 dniem roku, do jego końca pozostały więc 153 dni.

Przeżywamy 40 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +32oC, w tej chwili wynosi  około +30oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +35oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i ciepły, niebo jest bezchmurne. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.35, zaś zmierzch około godz.: 21.11.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.14 zajdzie natomiast o godz. 20.31 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 12 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 7 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 31 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 7 minut, 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 12 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfonsa, Emilian, Ernesta, Helena, Ignacy, Justyn i Ludomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Około dnia świętej Marty ( 29 lipca ) ze żniwami już nie żarty”.

Za nami pierwszy wakacyjny miesiąc. Dzisiaj żegnamy miesiąc lipiec, jutro wejdziemy w drugi miesiąc wakacji – sierpień. Lato trwa pełną parą, tak samo jak rozpoczęte niedawno żniwa. Pogoda jakby na zamówienie żniwiarzy pojawiła się w oczekiwanym momencie. Tylko dlaczego musi być aż tak gorąco? Przecież równie dobrze żniwa mogłyby się odbyć w temperaturze np. + 24oC.

Tymczasem rolnicy by zebrać plony muszą wyruszyć w pole, a tam nie da się usiąść w cieniu i nie pracować. Płody rolne bowiem czekają na zbiórkę. Dużo sił i dobrej pogody życzymy. Ale nie ekstremalnej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja