środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Krótki dzień, długa noc i pochmurne dni – takie warunki nie poprawiają naszego samopoczucia.

Krótki dzień, długa noc i pochmurne dni – takie warunki nie poprawiają naszego samopoczucia.

Znajdujemy się w takiej fazie roku w której dni są bardzo krótkie. Jeżeli do tego dodamy bardzo często występujące zachmurzenie nieba, to otrzymujemy obraz dzisiejszych – trudnych, jesiennych dni. Ale jest w tym fakcie coś pocieszającego, mianowicie to, że oto już za nieco ponad miesiąc dnia zacznie przybywać. A od ścisłego okresu świątecznego dzieli nas niemal dokładny miesiąc. Co to oznacza – każdy z nas wie. Za oknem mamy szary jesienny dzionek, bardzo wilgotny. To wszystko powoduje, że aura jest generalnie niezdrowa. Stąd też, ważna staje się nasza troska o to by się nie przegrzewać, ale również nie przechłodzić. O przeziębienie bowiem jest nietrudno. Mamy wtorek, tydzień nabiera więc rozpędu. Przypomnijmy w tym miejscu, że przeżywamy przedostatni ,,normalny” tydzień roku. 3 grudnia rozpoczynamy bowiem Adwent AD 2017.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 21 listopada br., w 60 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 325 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 41 dni.

To już 60 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia podniesie się do +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Od samego rana dzień pochmurny. Jest również zimno. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.35, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.10 zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Janusz, Twardosław, Maria, Elwira, Albert, Rufus, Regina, Konrad, Wiesław i Heliodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia:,,Wiara bez dobrych uczynków jest jak drzewo bez owocu, miłość – jako matka bez dzieci, modlitwa – jako ptak bez skrzydeł”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję”.

Informujemy wszem i wobec, że w dniu dzisiejszym przypada Dzień Życzliwości. A skoro tak, to przed nami stoi nie lada wyzwanie. Jakie? To normalne – musimy być lepsi niż zazwyczaj, po prostu życzliwi. Szkoda, że takie zjawisko nie spotyka nas co dnia, ale dzisiaj zapewne warto zamanifestować, że potrafimy być dla drugich lepsi. Spróbujmy. To naprawdę niewiele kosztuje. A może by tak w ramach życzliwości zabrać najbliższych na dobre lody, ciacho, albo np. do kina.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja