czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Konsultacje doradców emerytalnych ZUS w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

Konsultacje doradców emerytalnych ZUS w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

Jeśli masz pytania dotyczące warunków przyznania emerytury, wyliczenia prognozowanego świadczenia lub chcesz złożyć wniosek o emeryturę zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS. Już dzisiaj 12 września 2017 r. w godz. od 9:00 do 14:00 w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej czekać będą eksperci ZUS.

Od października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny – dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65.

W związku z tym w ZUS powołano specjalnych doradców emerytalnych. 12 września będą oni dostępni dla mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska w tutejszym Urzędzie Miejskim. Zadaniem doradców jest wyjaśnienie zasad przyznawania emerytury, wytłumaczenia co ma wpływ na jej wysokości, poinformowaniu o niezbędnych dokumentach, które należy przedłożyć w ZUS wraz z wnioskiem emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury, tj. na jaką emeryturę może liczyć ubezpieczony, jeśli skorzysta się z prawa do wcześniejszej rezygnacji z pracy zawodowej, a na jaką w przypadku, gdy zaczekamy z tym do ukończenia 67. roku życia.

Tym samym pośrednio podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Doradca pomoże również skompletować i wypełnić wniosek, co więcej możesz go też złożyć u pracownika ZUS, bez wyjeżdżania do placówki w Rybniku czy Raciborzu.

Redakcja