wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Konkurs literacki w związku z 100-rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – Opowieści historyczne z ilustracji wyjęte… .

Konkurs literacki w związku z 100-rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – Opowieści historyczne z ilustracji wyjęte… .

W związku z obchodzoną w tym roku 100- rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości szkoła w Rudach zaprasza wszystkich uczniów klas IV – VII oraz II i III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim pod hasłem: Opowieści historyczne z ilustracji wyjęte… .

Celem konkursu jest stworzenie krótkiego opowiadania, noweli, kartki z pamiętnika, dziennika lub też utworu lirycznego powiązanego treścią z wydarzeniami ukazanymi na dowolnie wybranej ilustracji lub fotografii historycznej. Wybrany materiał możecie wyszukać w sieci i skopiować. Będzie on stanowił materiał wyjściowy do napisanego utworu.

W granicach rozsądku dopuszczalne są elementy fantasy lub science fiction. W tym ogłoszeniu możecie przeczytać także przykładowe opowiadanie umieszczone w końcowej części tego artykułu.

ZASADY KONKURSU:

  1. Adresaci i zakres historyczny:

– uczniowie klas IV – VI opowiadanie z dziejów polski od 966r. do dziś,

– uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum preferowane wydarzenia od 1918r. do dziś.

  1. Rozmiar pracy:

– maksymalnie dwie strony drukiem, czcionka Times New Roman, rozmiar 12. W przypadku problemów z drukiem przyjmowane będą także prace napisane odręcznie.

  1. Termin przyjmowania prac:

– 4 czerwca 2018 r.

  1. Miejsce składania prac:

– pracowania nr 48 u nauczyciela Dariusza Oleszowskiego lub w sekretariacie szkoły w Rudach.

Redakcja