wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Koniec wakacji, do szkoły wrócić czas!

Koniec wakacji, do szkoły wrócić czas!

Za nami sierpień, za nami wakacje i letnia kanikuła. Ba, nawet pierwszy wrześniowy weekend. Od dzisiaj dzieci i młodzież a także nauczyciele wracają do swoich miejsc pracy – czyli do szkół. Nie od razu oczywiście w szkołach ruszy ,,normalna” praca, każdy z nas pamięta ze swojego doświadczenia, że tak na dobrą sprawę nauka ruszy po kilku dniach, po załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych. No i w sposób oczywisty, trzeba powspominać wszystko to, co w okresie wakacji wydarzyło się. Oj będzie o czym plotkować, a i z wieloma nowymi informacjami trzeba się podzielić z najbliższymi przyjaciółkami i kolegami. Widzimy więc, że będzie się działo. Poza tym, pierwszy tydzień musi upłynąć na tym, aby przestawić umysły młodych ludzi do szkolnych wymogów. Miłego i łatwego rozruchu życzymy.

A tak w ogóle zaczynamy 5-dnowy wrześniowy tydzień nauki i pracy. W miniony weekend pogoda uległa znacznemu załamaniu. Dzisiaj już jednak od samego rana widzimy, że natura wychodzi z pogodowego dołka. Oby. Nie tęsknimy bowiem za wielkimi upałami, ale umiarkowane lato należy nam się bardzo. I na to liczymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 4 września br. Dzisiejszy dzień jest 76 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 249 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 117 dni.

To doprawdy 76 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC. W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +18oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +19oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 54%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.06 zajdzie natomiast o godz. 19.24 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 18 minut. Noc ma więc 10 godzin i 42 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 40 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Rozalia, Liliana, Daniela, Ida i Irmegarda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Strach bardzo przeszkadza w myśleniu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,A co po czyjej wielkości, jak nie ma w głowie mądrości”.

Jeśli dać wiarę meteorologom, to miesiąc wrzesień będzie pod względem pogody w miarę pogodny z łagodnymi temperaturami. I o wielkim letnim gorącu zapomnijmy. Może jednak dane nam będzie jeszcze wypocząć w odrobinę letniej atmosferze. Może więc warto byłoby pomyśleć o kilku dniach wolnego we wrześniu? Do pełni szczęścia brakuje nam jedynie dużego wysypu grzybów. Chociaż grzyby już są czemu daliśmy dowód w dniu wczorajszym na naszych łamach. Może więc tak jak w minionych latach spotykać będziemy co rusz grzybiarzy z pełnymi koszykami. Nasza redakcja w związku z tym zapowiedziała swoistą rywalizację ( ale i zabawę ) w zbieraniu grzybów. Mianowicie szukamy największego prawdziwka w tym roku. Czy wobec panującej latem suszy takowy się w ogóle trafi? Najwyższa pora otworzyć te letnio-jesienne zawody, które tak bardzo co roku nas wciągają. W każdym bądź razie dla grzybiarzy – bomba poszła w górę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego miłego, radosnego oraz zdrowego pierwszego powakacyjnego poniedziałku.   Redakcja