środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Kolejny wypadek w Kuźni, tym razem na przejściu drogowym.

Kolejny wypadek w Kuźni, tym razem na przejściu drogowym.

policja migaKilka dni temu pisaliśmy o tym w jak uciążliwych warunki przychodzi nam poruszać się po lokalnych drogach ( jezdniach i chodnikach ) w okresie jesiennym i zimowym. Jest tak zwłaszcza nocą, wieczorami i ciemnymi porankami w dniach kiedy pada deszcz. W takich warunkach nasza widoczność jest mocno utrudniona w związku z czym na drogach, chodnikach, przejściach drogowych panuje zwiększone niebezpieczeństwo i jest duże ryzyko korzystania z nich. Jeśli do tego dodać brawurę i lekkomyślną jazdę niektórych kierowców, to można powiedzieć, że nieszczęście chodzi parami. Kolejne tego typu zdarzenie miało miejsce w dniu wczorajszym w Kuźni Raciborskiej, gdzie doszło do potracenia samochodem starszej kobiety na pasach.

Ofiarą potrącenia była 76-letnia kobieta – została potrącona na pasach drogi wojewódzkiej.
Kobieta przechodziła przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy uderzył w nią kierujący Skodą mieszkaniec województwa Opolskiego.
Tak jak już wspominaliśmy, do wypadku doszło 30 grudnia br. około godz. 14:00 na ulicy Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej.
Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 59-letni (mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego) kierując samochodem Skodą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 76-letnią kobietę Kobieta była mieszkanką Skarżyska-Kamiennego.

Poszkodowana kobieta z poważnymi obrażeniami – ze złamaną prawą nogą trafiła do szpitala. Wygląda jednak na to, że w całym tym zdarzeniu nie doszło do o wiele większych uszkodzeń ciała ofiary, nie mówiąc już o najgorszym. Bardzo często bowiem bywa tak, że tego typu zdarzenie ma najgorszy scenariusz i zakończenie z możliwych.
Po wypadku raciborska Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Redakcja