środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Kolejny wypadek drogowy w Rudach na wysokości Białego Dworu!

Kolejny wypadek drogowy w Rudach na wysokości Białego Dworu!

wypadek BDwórW dniu wczorajszym chwilę po tym jak rozpoczęła się burza w Rudach zawyły strażackie syreny. Po ostatnich 2-ch nawałnicach wielu z nas skojarzyło ten fakt z trwającą właśnie burzą. Być może odłamana gałąź, tudzież powalone drzewo, tyle tylko, że wczorajszej burzy nie towarzyszył silny wiatr. W oka mgnieniu jednak w stronę wyjazdu z Rud w kierunku Gliwic pomknęły samochód policyjny, wóz  straży pożarnej z OSP Rudy, pogotowie ratunkowe, wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, a następnie kolejny samochód z raciborskiej ,,drogówki?. Wszystko to wskazywało jednoznacznie, że wydarzył się wypadek drogowy który wymagał zaangażowania tylu służb. I rzeczywiście ? stało się. Miał miejsce wypadek drogowy w którym udział wziął samochód osobowy i samochód ciężarowy. O szczegółach czytaj poniżej.

Wypadek wydarzył się krótko przed godz. 16.00 w Rudach przy wyjeździe z przysiółka Biały Dwór na drogę wojewódzką DW 921. Na wskutek nie zachowania należytej ostrożności przez kierowcę doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi z samochodem ciężarowym.

40 letnia kobieta kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzyła się z ciężarówką, która w chwili wypadku wyprzedzała ciągnik rolniczy.

W wyniku wypadku poszkodowana została kobieta kierująca osobówką która zabrana została do szpitala. Według wstępnych opinii kobieta doznała urazu rąk. Straty materialne wstępnie  oszacowano na kwotę 12 tys. zł.

Dokładne ustalenia w zakresie przyczyny wypadku poczyni Policja. Fakty jednak przemawiają na niekorzyść kobiety kierującej samochodem osobowym, która włączała się do ruchu na drodze wojewódzkiej DW 921.

Pewne wątpliwości musi budzić również fakt wyprzedzania ciągnika rolniczego przez samochód ciężarowy w obrębie skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką. Ostateczna opinie wyda jednak Policja.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem.

Mając na uwadze ten kolejny wypadek w tym rejonie naszej miejscowości zwracamy  uwagę na to, że jadąc od Stanicy w rejonie Białego Dworu, należytą ostrożność muszą zachować wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Zwyczajem bowiem jest to, że kierowcy jadący DW 921 poruszają się bardzo często ,,zawrotną? prędkością. Oczywiście prędkością niedopuszczalną. Taka wiedza powinna tym bardziej wyczulić wszystkich kierowców chcących włączyć się do ruchu od strony Białego Dworu.      Redakcja

Zdjęcia:

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/52010-audi-wyjechalo-wprost-pod-ciezarowke-w-rudach-.html