poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Kolejny tydzień lata z gorącym 3 dniowym epizodem przed nami.

Kolejny tydzień lata z gorącym 3 dniowym epizodem przed nami.

Witamy w kolejnym letnim dniu. Mamy poniedziałek a więc rozpoczynamy kolejny letni tydzień. Po gorącej sobocie i w miarę umiarkowanej niedzieli, dane jest nam przeżywać ciut chłodniejszy dzień, niż było to w okresie ostatnich kilkunastu dni. Lekkie ochłodzenie nie zabawi jednak u nas na długo, bowiem już od jutra temperatura ponownie poszybuje w górę. Stanie się tak, że środa i czwartek a może nawet piątek będą dniami bardzo, ale to bardzo upalnymi. Jak sobie z tym poradzimy? Pytanie trudne. My mamy jednak nadzieję, że owa zbliżająca się kolejna fala ciepła zakończy okres zwrotnikowych upałów. Nie chcemy wcale by lato się już skończyło, ale temperatura musi się obniżyć. W przeciwnym bowiem przypadku nasze temperaturowe przemęczenie może dla wielu z nas mieć szkodliwe skutki.    

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 6 sierpnia br. w 46 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 218 dniem roku, do jego końca pozostało więc 147 dni.

Przeżywamy 46 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +26oC, w tej chwili wynosi  około +25oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i chłodniejszy od poprzednich. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.45, zaś zmierzch około godz.: 21.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.23 zajdzie natomiast o godz. 20.22 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 54 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 25 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 25 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 54 minuty i 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Jakub, January, Stefan i Wincenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdyby ludzie kochali pracę, ciągle jeszcze oraliby ziemię zakrzywionym kijem i nosili ciężary na plecach”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czego nie otworzysz kluczem, otworzysz cierpliwością”.

Szybkimi krokami ubywa nam wakacji. Rok mocno już wkroczył w sierpień, stąd mamy złudzenie, że letnich dni ubywa nam podwójnie szybko. Oczywiście to tylko złudzenie, ale wakacyjnych dni pozostaje nam coraz mniej – a to już jest faktem. Na wszelki wypadek, by nie psuć naszych humorów nie będziemy podawać liczby dni wakacji, które nam pozostały do ich końca. Korzystajmy z będących jeszcze przed nami wakacyjnych dni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego i chłodnego poniedziałku.    Redakcja