wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Kolejny letni weekend mamy o ,,rzut beretem”.

Kolejny letni weekend mamy o ,,rzut beretem”.

Jak już wcześniej pisaliśmy, przeżywamy przedostatni tydzień wakacji. Pod względem pogody był to przeciętny okres letniej kanikuły z licznymi elementami tropikalnego żaru. Już niedługo więc przeżywać będziemy ostatni tydzień tegorocznych letnich wakacji. Z wielką trwogą będziemy więc odliczać kolejne upływające dni. Jesteśmy więc na ostatniej prostej wakacji. Na dworze, pomimo, że jest lato pogoda coraz bardziej przypomina już jesień ( chłodne wieczory, noce i poranki, za dnia jest jednak słonecznie ). Ciekawe jest to, co pogoda ma nam jeszcze w trakcie lata do zaoferowania? Kolejne pytanie brzmi – jak skutecznie odpocząć w te ostatnie dni wakacji? A potem w ostatnie dni lata? I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym jak pięknie jest rozpoczynać wakacje i snuć plany na ich piękne i efektywne przeżycie. Czy może ktoś z naszych czytelników wie jak zawrócić czas? W tych przemyśleniach pozostawiamy naszych czytelników w samotności. I pamiętajmy, ze już za kilka godzin rozpoczniemy przedostatni wakacyjny weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 25 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 66 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 239 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 127 dni.

To doprawdy 66 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +28oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +28oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 51%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.51 zajdzie natomiast o godz. 19.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 0 minut. Noc ma więc 10 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 4 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ludwik, Luiza, Michał, Elwira i Grzegorz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy przejmujesz kontrolę nad swoim życiem, nie potrzebujesz już pytać innych ludzi lub społeczeństwa jako całości o pozwolenie. Kiedy pytasz o pozwolenie, dajesz komuś prawo weta w Twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gromadzić w sobie miłość oznacza szczęści, gromadzić nienawiść to klęska”.

Już za 2 ,,kilka chwil” czeka nas kolejny 2 – dniowy weekend, w trakcie którego ( w piątek popołudniu i w sobotę ) będziemy mogli wykonywać coraz więcej domowych prac. Tyle tylko, że ……. jesiennych. Tak, to żadna pomyłka. No ale taka jest kolej rzeczy – lato powoli nam się kończy. Trzeba w sposób wymierny pomyśleć o zrobieniu zapasów na zimę w naszych spiżarniach. I nie dajmy sobie wmawiać, że wszystko kupimy tanio w markecie. Prawda jest taka, że swojskie przetwory, swojskie wyroby, są ponad wszystko. Ich przygotowanie należy poza tym do naszych wieloletnich tradycji domowych. Trzymajmy się tych zasad i kultywujmy je, to się z wielu względów opłaca.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego piątku.   Redakcja