wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Kierowcy, noga z gazu! W ten weekend policjanci prowadzą akcję ,,Prędkość”.

Kierowcy, noga z gazu! W ten weekend policjanci prowadzą akcję ,,Prędkość”.

Jak informuje policja z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policja z województwa śląskiego, w tym raciborska drogówka w ten weekend, w dniach 28-30 lipca br. prowadzi działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W tym czasie na drogach naszego województwa i powiatu raciborskiego pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Podczas kontroli policjanci będą zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zmienna aura, nagłe opady deszczu i silny wiatr drastycznie zmieniają warunki drogowe, co w połączeniu z brawurą może zakończyć się tragedią.

Autor: KPP Racibórz,

Redakcja