środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Stoimy u progu drugiego tegorocznego weekendu.

,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Stoimy u progu drugiego tegorocznego weekendu.

Czy dajecie Państwo wiarę temu, że od kilku godzin przeżywamy druga dekadę stycznia 2019 r? Za nami jest więc pierwsza dekada tego miesiąca. Mamy piątek, a więc jesteśmy już na chwilę przed kolejnym 2-dniowym weekendem. Wspaniała to perspektywa. Przy takiej pogodzie jaką aktualnie mamy, będziemy mieli dla siebie, rodziny i znajomych więcej wolnego czasu, więcej możliwości odpoczynku, itd. Już na samą myśl o tym, serce nam się raduje. A i pogoda nie jest najgorsza, śnieg i mróz zrobiły swoje. Jest więc o’key. W nieodległej – 4 – tygodniowej perspektywie mamy również zimowe ferie. I tutaj na usta ciśnie się zasadnicze pytanie – mianowicie jaka w tym czasie będzie pogoda? Ale o tym napiszemy w czasie.

weekendTak bardzo podkreślamy zdarzenia i fakty które mają nastąpić, by w pełni oddać to, jak bardzo szybko czas upływa. Przecież tak całkiem niedawno świętowaliśmy, witaliśmy nowy rok, a tu już zbliżamy się do połowy stycznia. I tak dzień za dniem czas będzie nam upływać i nawet się nie spostrzeżemy a nadejdzie piękna wiosna. Zanim jednak to się stanie musimy trochę poobcować z zimą i ,,nacieszyć” się jej urokami – jakiekolwiek one by nie były.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 11 stycznia br. – w 21 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 11 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 354 dni.

Przeżywamy 21 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -1oC, w tej chwili wynosi około -3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 85%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 16.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest już ponad 22 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 58 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 21 minut i 29 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: : Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Matylda i Krzesimir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”.

Jak wspominaliśmy, czas biegnie jak szalony, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Czy tak jest na pewno? Jak sobie z upływającym czasem ,,radzić”? Czy można w jakiś sposób go wyhamować? Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwolnienie tempa naszego życia. Nich ono stanie się mniej intensywne. Podarujmy sobie co dnia dłuższe chwile na wypoczynek i przemyślenia. Pilnujmy tego bezwzględnie. To jedyna rada jaka przychodzi nam na myśl w tej chwili.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja