wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » ,,Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze”.

,,Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze”.

Jest tak jak przewidzieli meteorolodzy – w sposób wyraźny pogoda idzie w stronę stabilizacji na przyzwoitym a może i na górnym poziomie. Od początku tygodnia mamy pod tym względem coraz lepsze dni. Oby tylko, tak jak to było w czerwcu pogoda nie oscylowała w stronę zwrotnikowych upałów. Co najważniejsze – w minionych dniach przyroda otrzymała minimalny niezbędny zastrzyk wód opadowych co pozwala przynajmniej na jakiś czas odzyskać biologiczny oddech. To ważne, bowiem było już tak, że słońce ,,wypalało” wszystko co żywe. W wyniku tego nasze trawniki przypominały raczej step aniżeli zielony trawiasty dywanik. W kolejnych dniach ma być w tym zakresie lepiej i to same w sobie jest pocieszające. Przejściowe i umiarkowane opady deszczu są jednak z wielu względów pożądane.

Tymczasem pierwszy tydzień letnich wakacji jest już za nami, mamy nadzieję, że wszyscy Ci którym dane było wypoczywać – wypoczęli, zaś Ci którzy zmuszeni byli pracować – robili to w letnim tempie, z letnim, wakacyjnym zaangażowaniem w wyniku czego zbytnio się nie przepracowali. A na biegnący drugi wakacyjny tydzień życzymy wszystkim dużo zdrowia i miłego, radosnego wypoczynku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 4 lipca br. w 13 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 185 dniem roku, do jego końca pozostało więc  180 dni.

Przeżywamy 13 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +26oC, w tej chwili wynosi  około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.57, zaś zmierzch około godz.: 21.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.43 zajdzie natomiast o godz. 20.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 16 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 9 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 4 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 9 minut, 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 16 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alf, Alfred, Elżbieta, Innocenty, Józef, Julian, Malwina, Odon i Teodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełnić swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze”.

Patrząc na to, co ostatnimi czasy dzieje się w zakresie pogody, musimy w sposób właściwy na te zjawiska reagować. Bezwzględnie nie powinniśmy forsować się kiedy mamy bardzo wysokie temperatury. Kiedy się da, możemy trochę więcej popracować, w upale natomiast powinniśmy dać sobie spokój z pracą. Nade wszystko, patrząc na nagłe załamania pogody widzimy, że nie znamy dnia, ani godziny, w których może nam się coś przytrafić. Stąd też, musimy zawsze być przygotowani na to, co może się wydarzyć za chwilę. W domu, wokół niego, w drodze, na spacerze, w trakcie dłuższej podróży, itd. Jednym słowem powinniśmy przewidywać wszystko co najgorsze – tak nas uczy dzisiejsze życie. W tym zakresie Matka Natura uzurpuje sobie znaczące ,,prawa”.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja