niedziela , 24 Marzec 2019
Home » Aktualności » Każda z drużyn gra o swoje! Zapraszamy na piłkarskie boiska.

Każda z drużyn gra o swoje! Zapraszamy na piłkarskie boiska.

Każdy kibic piłki nożnej wie, że na tym etapie rozgrywek w lokalnych ligach piłkarskich nie ma już nieważnych meczów. Walka weszła w zasadniczy swój etap. Dla każdej z drużyn, liczy się każdy punkt. Zwłaszcza jest tak w przypadku kuźniańskiej Stali która przecież ,,idzie na awans”. Tymczasem już dzisiaj zmierzy się wiceliderem. Ten mecz może odpowiedzieć w zakresie awansu niemal wszystko. Może jednak aktualną sytuację zagmatwać dokumentnie.

Podobnie ma się sytuacja z broniącym się przed spadkiem zespołem z Jankowic. W zasadzie to należałoby powiedzieć – z ,,nie broniącym się” zespołem, bowiem kilkanaście ostatnich meczów zespół ten przegrał. Przegrana tego zespołu w ten weekend praktycznie rzecz biorąc wskaże kierunek do ,,C” klasy. Mamy jednak nadzieję, że w tej chwili ( tj. w niedzielę ) LKS Jankowice ocknie się i tym razem sprosta rywalowi i zainkasuje bezcenne punkty.

Pozostałe 3 drużyny – BUK, Koziołki i Płomień grają o mniejsze stawki. Jednak mecze tych drużyn nie będą tylko i wyłącznie pojedynkami o przysłowiową pietruszkę. Zwłaszcza drużyna BUK-u powinna mieć jeszcze wiele do powiedzenia w Serie ,,A”.

Zapraszamy więc na ligowe boiska do kibicowania naszym. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan meczów.

 

^^^ Klasa ,,A”:

*** Niedziela 13 maja, godz. 17:00

Zgoda Zawada Książęca – LKS,,BUK” Rudy

Nowy trener BUK-u – nowe rozdanie? Co przyniesie dla zespołu roszada na stanowisku trenera. Jakby nie było, trenerem został bardzo doświadczony szkoleniowiec drużyny CARBO Gliwice. 7 punktów, dokładnie tyle wynosi przewaga zespołu z Rud nad jego najbliższym przeciwnikiem. Drużyna Zawady Książęcej zdobyła dotąd 26 oczek, natomiast Rudy 33. W najbliższą niedzielę zespoły te zmierzą się w meczu bezpośrednim. Czy nowy trener BUK-u, którym został Jacek Rudzki udanie zainauguruje pracę z zespołem z Rud? Rudy z pewnością można uznać w meczu za faworyta. Teraz muszą to jedynie potwierdzić na boisku. Aby tak się stało wołamy o pokorę dla rywala na boisku i rozważną, efektywna grę. Nie może być miejsca na nonszalancje i marnowanie stworzonych sytuacji bramkowych. Podobnie w formacji obrony – zespół musi skonsolidować swoje szeregi.

Wynik z jesieni: 0:0

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** Sobota 12 maja, godz. 17:00

LKS Owsiszcze    –  LKS Jankowice

20 punktów, dokładnie tyle dzieli ekipy Owsiszcz i Jankowic. Los gości wydaje się już przesądzony. Lecz, dopóki piłka w grze …. . Ekipa ta zamyka tabelę ,,B” klasy, mając na swym koncie zaledwie 10 punktów. Zespół gospodarzy z 30 punktami na koncie zajmuje miejsce IX i wydaje się raczej pewnym utrzymania. Mimo to, da z siebie w sobotnim spotkaniu wszystko, by zainkasować komplet punktów. Choć Jankowice są „czerwoną latarnią” ligi, to z całą pewnością nie będą ułatwiały zadania zespołowi z gminy Krzanowice. Cóż można jeszcze życzyć zespołowi z Jankowic? Ano – odblokowanie nóg a zwłaszcza głów i rozwagę na murawie. Trzeba zapomnieć o trwającej złej passie i szukać sposobu na przełamanie. Wszystko jest możliwe, trzeba tylko chcieć.

Wynik z jesieni: 3:3

 

*** Niedziela 13 maja, godz. 15:00

LKS 07 Markowice  –  LKS Ruda Kozielska

Na wyżej wspomniane spotkanie ze szczególną ciekawością będzie spoglądała ekipa Markowic. Zespół ten ma bowiem szanse na awans na drugie miejsce w tabeli. Zakładając oczywiście, że Górki nie wygrają, a Markowice w swym meczu okażą się lepsze. Warto jednak zauważyć, że najlepiej nie patrzeć na innych, tylko na samego siebie i skupić się na tym, by w niedzielnym meczu wypaść jak najlepiej. Choć przeciwnikiem zespołu z dzielnicy Raciborza będzie ekipa Koziołków z X miejsca w tabeli, to ewentualne zwycięstwo na pewno nie przyjdzie gospodarzom łatwo. Lecz czy emocje w futbolu, niezależnie od poziomu rozgrywek nie są najważniejsze? Wiemy przecież, że Koziołki wygrywają zwłaszcza te mecze w których nie są uważane za faworyta.

Wynik z jesieni: 2:3

 

*** Sobota 12 maja, godz. 17:00

KS Kuźnia Raciborska      –   LKS Górki Śląskie

Zdecydowanie najważniejsze spotkanie dla obu ekip w ty sezonie. Zespół Kuźni plasuje się bowiem na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem pięćdziesięciu sześciu punktów. Z kolei rywal Stali jest drugi i ma zaledwie trzy punkty straty do swego najbliższego rywala. Oznacza to więc, że spotkanie to można z powodzeniem nazwać hitem kolejki. Która z ekipa okaże się lepsza w spotkaniu na szczycie? Jesienią szczęści uśmiechnęło się do Górek Śląskich. Czy teraz będzie podobnie, dzięki czemu ekipa Michała Brachmańskiego zrówna się punktami z zespołem z Kuźni? Z całą pewnością będzie ciekawe. Nawet, jeśli nie kibicujesz żadnej z tych ekip, przyjdź koniecznie nie mecz. Na pewno nie pożałujesz.

Wynik z jesieni: 2:0 dla Górek

 

^^^ Klasa ,,C”:

*** Niedziela 13 maja, godz. 15:00

KS Pietraszyn   –   LKS Siedliska   

Redakcja