niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Już za tydzień wiosna będzie na ostatnich ,,nogach”.

Już za tydzień wiosna będzie na ostatnich ,,nogach”.

Mamy środę, od samego rana dzień jest w miarę pogodny, chociaż niebo jest zachmurzone. Wszystko wskazuje na to, że przeżywać będziemy kolejny w miarę pogodny wiosenny dzień. Mając za sobą wcześniejsze doświadczenia musimy mieć obawy, by dynamicznie zmieniająca się pogoda nie stała się powodem powstania pogodowych zjawisk ekstremalnych typu ciężka burza, nawałnica, itp. Oczywiście ładna pogoda nas cieszy, ale tak ekstremalne temperatury jak to było w minionych dniach nie służą nikomu i niczemu. Starajmy się więc w przyszłości nie forsować naszych organizmów i raczej nie wystawiajmy się zbędnie na gorące słoneczne promienie. Radosnego i pogodnego dnia życzymy.  

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 czerwca br. w 85 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 163 dniem roku, do jego końca pozostały więc  202 dni.

I wreszcie mamy 85 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest w pogodny, z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 21.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 19 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 19 minut, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Chociemir, Herman, Lucjan i Tobiasz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Im większej liczbie ludzi służę, tym bogatszy się staję”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,A co po czyjej wielkości, jak nie ma w głowie mądrości”.

Na dworze jest w miarę pogodny dzień. Taka pogoda ma się utrzymać do wieczoru. Podobnie ma być jutro i w kolejnych dniach. Temperatura jednak nie powinna być za wysoka. Wszystko będzie się działo w zakresie temperatur o min. 8 stopni niższych niż było to dotychczas. Mamy końcówkę wiosny, starajmy się więc te ostatnie dni efektywnie spożytkować.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja