wtorek , 21 Maj 2019
Home » Aktualności » Już za tydzień szykować się będziemy do powitania wiosny kalendarzowej.

Już za tydzień szykować się będziemy do powitania wiosny kalendarzowej.

Za tydzień będziemy powoli szykować się do witania kalendarzowej wiosny. Od samego rana mamy w miarę pogodny ale chłodny dzień. Jednak prognozy pogody mówią, że nie nastąpi radykalna zmiana w kierunku ciepłej i pogodnej wiosny. Pamiętajmy, że o marcu powszechnie przyjęło się mówić – ,,w marcu jak w garncu”. No to mamy dosłowną realizacje tego starego ludowego porzekadła. W trakcie dzisiejszego dnia, miejmy cały czas świadomość tego, że mamy ,,trzynastego”. Kto uważa, że jest to pechowa 13-tka powinien być ostrożny. Pozostali mogą dzisiejszy dzień przeżyć na pełnym luzie. Na wszelki jednak wypadek, dobrze się stanie jeżeli będziemy bardziej ostrożni niż zazwyczaj. Bo może się dzisiaj dziać. A przed nami końcówka kolejnego 11-tego tygodnia roku ze wszystkimi jego wyzwaniami z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jakiekolwiek by one nie były. Innymi słowy – dzisiaj mamy środę, a więc o rzut beretem jesteśmy przed kolejnym weekendem. Już pojutrze południu będziemy się delektować jego urokami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 marca br. – w 82 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 72 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 293 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 82 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 63 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.31, zaś zmierzch około godz.: 18.19.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.05 zajdzie natomiast o godz. 17.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 42 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 0 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 0 godzin i 47 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 39 minut i  27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 40 minut i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bożena, Marek, Ernest i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W małżeństwie ludzie się zmieniają. Przestają myśleć pięknie, zaczynają myśleć mądrze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza”.

I znowu w kalendarzu mamy 13-tkę. Przy dzisiejszym powitaniu zakładaliśmy, że dla wielu z nas będzie to szczęśliwa trzynastka. I tego się trzymajmy. Czort z pechem!  W bieżących dniach mamy przesilenie zimowo-wiosenne, stąd też i tak mamy już wiele problemów wynikających z tego faktu. Chociażby poniedziałkowa wichura na naszym obszarze. Mamy prawo się źle czuć, nasze organizmy znajdują się w trudnym momencie. Starajmy się więc, aby dodatkowo naszych organizmów nie przeciążać psychicznie. Jest to bardzo ważne. Naszym zdaniem – dzisiejsza ,,trzynastka” będzie dla nas wszystkich szczęśliwa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja