niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Już za tydzień do drzwi pukać będzie kalendarzowa wiosna.

Już za tydzień do drzwi pukać będzie kalendarzowa wiosna.

Za tydzień będziemy powoli szykować się do witania kalendarzowej wiosny. Od samego rana mamy w miarę pogodny i ciepły dzień. Jednak prognozy pogody mówią, że już niedługo pogoda ulegnie pogorszeniu na kilka dni ( ochłodzi się ), potem jednak nastąpi radykalna zmiana w kierunku ciepłej i pogodnej wiosny. Pamiętajmy, że o marcu powszechnie przyjęło się mówić – ,,w marcu jak w garncu”. No to mamy dosłowna realizacje tego starego ludowego porzekadła. W trakcie dzisiejszego dnia, miejmy cały czas świadomość tego, że mamy ,,trzynastego”. Kto uważa, że jest to pechowa 13-tka powinien być ostrożny. Pozostali mogą dzisiejszy dzień przeżyć na pełnym luzie. Na wszelki jednak wypadek, dobrze się stanie jeżeli będziemy bardziej ostrożni niż zazwyczaj. Dodatkowo mamy 13-tego i jest piątek. Oj może się dzisiaj dziać. A przed nami cały kolejny tydzień roku ze wszystkimi jego wyzwaniami z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jakiekolwiek by one nie były.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 13 marca br. w 82 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 72 dniem roku, do jego końca pozostały więc 293 dni.

To już 82 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie około +12oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Od samego rana dzień jest w miarę pogodny ale pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 735 – 730 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.29, zaś zmierzch około godz.: 18.19.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.03 zajdzie natomiast o godz. 17.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 45 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 15 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 42 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 42 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 42 minuty, 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bożena, Marek, Ernest i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W małżeństwie ludzie się zmieniają. Przestają myśleć pięknie, zaczynają myśleć mądrze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza”.

I znowu w kalendarzu mamy 13-tkę. Przy dzisiejszym powitaniu zakładaliśmy, że dla wielu z nas będzie to szczęśliwa trzynastka. I tego się trzymajmy. Czort z pechem! W bieżących dniach mamy przesilenie zimowo-wiosenne, stąd też i tak mamy już wiele problemów wynikających z tego faktu. Mamy prawo się źle czuć, nasze organizmy znajdują się w trudnym momencie. Starajmy się więc, aby dodatkowo naszych organizmów nie przeciążać psychicznie. Jest to bardzo ważne. Naszym zdaniem – dzisiejsza ,,trzynastka” będzie dla nas wszystkich szczęśliwa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja