środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Już za tydzień będziemy się szykować do Bożego Ciała i kolejnego długiego weekendu.

Już za tydzień będziemy się szykować do Bożego Ciała i kolejnego długiego weekendu.

Za nami są już 2 pierwsze robocze dni tygodnia – ten niby ,,najtrudniejszy” – poniedziałek i nieco lżejszy – wtorek. Już za tydzień spoglądać będziemy w kolejny miesiąc tego roku, mianowicie czerwiec. A skoro czerwiec, to zbliżają się wakacje i nade wszystko lato. Tymczasem nadal mamy wiosnę, powoli jednak ta pora będzie zmierzała ku końcowi. Będzie jeszcze z nami około 1 miesiąca. W takim samym szybkim tempie zbliżają się letnie wakacje. To już doprawdy niewiele dzieli nas dni od tego okresu. Zanim jednak on nadejdzie w szkołach uczniów czeka finisz roku szkolnego i jak to zwykle bywa zwiększone obowiązki. Jakoś przecież rok szkolny trzeba skończyć. Inaczej bowiem letnia kanikuła nie będzie miała swojego prawdziwego wymiaru. Przed uczniami więc okres zwiększonej pracy, ale już za 5 tygodni będzie można głęboko odetchnąć i o szkole zapomnieć na okres ponad 2 miesięcy. Przyznają Państwo, że jest to niezła perspektywa.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 23 maja br. w 64 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 142 dniem roku, do jego końca pozostały więc 222 dni.

I wreszcie mamy 64 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.07, zaś zmierzch około godz.: 21.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.49 zajdzie natomiast o godz. 20.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 45 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 23 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 36 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 45 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Eufrozyna, Iwona, Jan, Michał i Symeon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Zasługa, sukces i dobra opinia – to trzy rzeczy całkiem różne”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kto się z groszem nie liczy, tego bieda wyćwiczy”.

Przeżywamy kolejny tydzień roku. Radzimy dobrze zaplanować swoje zajęcia na bieżący i nadchodzący tydzień, bowiem kolejny tydzień będzie bardzo krótki, wszakże w kolejny czwartek mamy Boże Ciało a od środy kolejny długi majowy weekend. Wszystko to sprawi, że czas do kolejnego czwartku ( nie tego jutrzejszego ) minie nam bardzo szybko. A więc za sprawą Bożego Ciała czekają nas 4 dni wypoczynku. Mamy nadzieję, że każdy z nas poczynił już plany na ten okres. Wszystko wskazuje na to, że dopisze pogoda i długie weekendowanie minie nam w pięknej pogodzie. Już możemy się cieszyć na te dni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja