piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Już za kilka miesięcy paszport odbierzesz w Raciborzu.

Już za kilka miesięcy paszport odbierzesz w Raciborzu.

Najwcześniej 1 kwietnia 2017 r., a najpóźniej od 1 maja 2017 r. w Raciborzu złożysz wniosek o wydanie paszportu i odbierzesz dokument. Biuro znajdować ma się na ulicy Batorego w miejscu dawnej poradni logopedycznej. W ten oto sposób nadchodzi kres dotychczasowego utrapienia raciborzan i części osób z terenu powiatu raciborskiego. Obecnie starając się o paszport, wniosek o jego wydanie i sam odbiór dokumentu odbywał się w Rybniku.

Zgodnie z zapowiedzią starosty raciborskiego ?najwcześniej od 1 kwietnia, a najpóźniej od 1 maja? sprawę załatwimy przy ulicy Batorego w Raciborzu. Biuro ma znajdować się w miejscu dawnej poradni logopedycznej ? To bardzo dobra lokalizacja. Blisko dworca i Urzędu Miasta ? mówił.

Prace są na zaawansowanym etapie. Na początku stycznia zostanie przeprowadzony przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca remontu lokalu. Biuro ma być wyposażone w klimatyzację i przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Przewiduje się jeden etat dlatego najprawdopodobniej placówka działać będzie dwa bądź trzy dni w tygodniu. ? Zależy nam, by biuro funkcjonowało w poniedziałki bądź piątki, ze względu na mieszkańców pracujących za granicami naszego kraju ? tłumaczył starosta.

Redakcja