czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Już niedługo skończy sie utrapienie kierowców jadących do Rybnika i z powrotem do Rud – zniknie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Już niedługo skończy sie utrapienie kierowców jadących do Rybnika i z powrotem do Rud – zniknie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Mamy dobrą informację dla naszych kierowców ale również dla wszystkich podróżujących np. autobusami do Rybnika i powracających z Rybnika do Rud. Otóż system wahadłowy obowiązujące na remontowanym odcinku ul. Rudzkiej ma zniknąć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. A więc pojazdy będą mogły poruszać się po obu pasach ruchu. Czyli wrócimy do normalności.

Możemy więc powiedzieć, że najgorsze jest już za kierowcami, ale po zlikwidowaniu świateł będą prowadzone prace związane z kanalizacją. Prace te jednak będą prowadzone pod ruchem i nie powinny powodować już znacznych utrudnień.

Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu precyzuje, że wahadło przestanie obowiązywać w okresie przedwigilijnym. – Wykonawca zapowiedział, że wkrótce zrezygnuje z takiej organizacji ruchu. Termin zakończenia remontu ul. Rudzkiej nie zmieni się, dalej będą prowadzone tam prace. Jakieś czasowe utrudnienia mogą się jeszcze pojawić, ale nie w tak dużym stopniu jak było to dotychczas – wyjaśnia.

Przypomnijmy, remont kolejnego odcinka ul. Rudzkiej od samego początku wywoływał wiele emocji. Wielokrotnie dochodziło bowiem do paraliżu ruchu z winy samych budowlanych lub kierowców, którzy nie chcieli dostosowywać się do nowych zasad ruchu i przejeżdżali sygnalizację już na czerwonym świetle.

Info: UM Rybnik

Redakcja