niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Już niedługo lato odsłoni swoje ekstremalne oblicze.

Już niedługo lato odsłoni swoje ekstremalne oblicze.

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie to informujemy, że od kilku godzin mamy już środę. Do końca lipca pozostał już tylko tydzień.  Jak by więc na to nie patrzeć, przeżywamy 5 tydzień tegorocznych letnich wakacji. Ważne i znamienne jest również to, że jest to ostatni tydzień tegorocznego lipca. I to jest okrutna prawda – miesiąc lipiec idzie nam ku końcowi. Ale przed nami będziemy mieli kolejny miesiąc wakacji – sierpień. Pozostaje więc jeszcze wystarczająca  ilość czasu, by skutecznie i efektywnie wypocząć. Zachęcamy do tego bardzo mocno. Tak, aby na koniec wakacji nie było pośród nas nikogo, kto nie zdołałby wypocząć.  Środa od rana jest dniem pogodnym z temperaturą niewiele wyższą ponad 28oC. My wybiegamy jednak myślami do przodu. A tam na horyzoncie pojawia się tropikalny front gorącego powietrza. Jeśli dać wiarę meteorologom, to gorąc zadomowi u nas nawet na okres nawet 2 tygodni. Widzimy więc, że nie będą to żadne przelewki, zwłaszcza kiedy temperatura może sięgnąć nawet +35-37oC w cieniu!!! Apelujemy do naszych czytelników, by już dzisiaj podjąć działania przygotowawcze na ten okres – zapas wody, wentylator, witaminy, wapno, itd. Zadbajmy zwłaszcza o osoby starsze oraz chore. Wraz ze zbliżaniem się do nas gorącego frontu nasze działania informacyjne będą w tej kwestii bardziej szczegółowe.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 25 lipca br. w 34 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 206 dniem roku, do jego końca pozostało więc 159 dni.

Przeżywamy 34 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.25, zaś zmierzch około godz.: 21.20.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.06 zajdzie natomiast o godz. 20.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 34 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 26 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 36 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 51 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 51 minut, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 36 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Jakub, Krzysztof, Olimpia, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Sławosz i Walentyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie śmiej się bratku z cudzego upadku”.

Przeżywamy kolejny wakacyjny tydzień. Przed nami kolejne wyzwania. Wielu z nas jest w trakcie urlopu, czy też szeroko rozumianego wypoczynku. Pozostali zaś pracują. Pamiętajmy jednak, że mamy lato, ostatnio panująca aura jest ,,ciężka” dla naszych organizmów, stąd też osoby pracujące winny robić to z umiarem, ale nade wszystko powinni fundować sobie większy odpoczynek. Skoro więc mogą przytrafić się nieco chłodniejsze dni, dawkujmy sobie te chwile wytchnienia, odpoczynku i relaksu. To tak dla utrzymania dobrego zdrowia i kondycji.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja