niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Już jutro rozpoczniemy kolejny weekend i zimowe ferie.

Już jutro rozpoczniemy kolejny weekend i zimowe ferie.

No i mamy czwartek. Zimowy – czwartek, ale tylko w kalendarzu. W realu bowiem dzień wygląda na wiosenny. Świeci słońce a niebo jest niemal niebieskie. Jednym słowem mamy radosny dzionek. Mamy więc prawo czuć się niemal komfortowo. Wszystko za sprawa ciepłego frontu powierza z zachodu Europy. Patrząc na kartki kalendarza, możemy być coraz bardziej radośni. Dlaczego? To proste, przecież już jutro po zajęciach szkolnych rozpoczniemy tegoroczne zimowe ferie. Łał, ale będzie się działo! Mamy nadzieję, że wielu osobom udało się już skutecznie zaplanować wypoczynek. A więc już jutro ruszamy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 25 stycznia br. w 35 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 25 dniem roku, do jego końca pozostało więc 340 dni.

To już 35 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia wyniesie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.52, zaś zmierzch około godz.: 17.01.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.29 zajdzie natomiast o godz. 16.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 57 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 24 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 26 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 55 minuty, 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Miłosz, Paweł, Artemia, Albert i Miłobor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Męczymy się tylko kilkadziesiąt lat, a każą nam odpoczywać wiecznie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy się Paweł nawróci, zima się na wspak obróci”.

Karnawał w pełni. Zimowe ferie tuż, tuż. Zima również, poznaliśmy jej smak i wszelkie uroki tej pory roku. Trudno powiedzieć, czy na tym się skończy. Jedno jednak jest pewne – ferie nadchodzą.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja