niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Już jutro rozpoczniemy arcydługi weekend kwietniowo-majowy.

Już jutro rozpoczniemy arcydługi weekend kwietniowo-majowy.

Chciało by się, by na dworze było słonecznie i ciepło. Pogoda po lekkim załamaniu powoli wychodzi z dołka. Nie jest jednak źle. Wczoraj wieczorem dzień zakończył się lekkim wieczornym opadem deszczu. Deszcz jednak jest również bardzo potrzebny. Ale od rana mamy pogodny dzień. Już jutro rozpoczniemy arcydługi ( jeśli tylko ktoś tego chce ) weekend kwietniowo-majowy. Chciałoby się również, by móc powiedzieć – niech dla każdego z nas arcydługi weekend kwietniowo-majowy trwa wiecznie i był dla każdego z nas piękny. Wiemy jednak, że tak nie jest, bowiem wielu z nas przez te dni będzie również pracować. Naszym zdaniem również te osoby okres długiego weekendu powinny traktować w pracy lajtowo. Łatwiej w ten czas będzie przetrwać. A cóż możemy powiedzieć o czekającej nas pogodzie na najbliższy godziny i najbliższe dni? Otóż w tym okresie możemy oczekiwać wszystkiego, ale zapowiadana jest wyraźnie poprawa pogody. Będą dni w miarę ciepłe, ciut chłodniejsze, słoneczne ale i zachmurzone i wreszcie będzie przejściowo padał deszcz. To tak pokrótce a w najbliższych naszych serwisach zapowiadać będziemy szczegółową pogodą na kolejne dni, w tym szczególnie na zbliżający się długi weekend. A ten rozpoczynamy już jutro!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 26 kwietnia br. w 37 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 116 dniem roku, do jego końca pozostało więc 249 dni.

I wreszcie mamy 37 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +16oC, w tej chwili wynosi około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Od samego rana dzień jest w miarę ciepły i słoneczny, nie brakuje jednak chwilowego zachmurzenia. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.54, zaś zmierzch około godz.: 20.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.30 zajdzie natomiast o godz. 19.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 32 minuty Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 24 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 55 minut, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 24 minuty, 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klaudiusza, Marcelina, Marceliny, Marii, Mariusza, Marzeny i Ryszarda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeden jest rodzaj ludzki, jeden boski, ta sama matka tchnęła w nas życie. Lecz różnica mocy, rozdziela nas we wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy Marek ( 25 kwietnia ) z deszczem przychodzi, posuchę w lecie rodzi”.

Pogodę mamy w miarę poprawną. Jak na wiosnę wypada, to aura jest dobra. W trakcie dzisiejszego dnia z całą pewnością musimy się liczyć z przejściowym zachmurzeniem, nie będzie również za ciepło. W dalszym ciągu jednak mamy ogromne nadzieje na to, że lada co – za długi weekend, pogoda nas rozpieści. Tak by było przyjemnie. A przyjemnie będzie, jeśli za dnia deszcz nie będzie padał ( niech pada nocą ) i jeśli na dworze będzie słonecznie i ciepło. Wot wszystko. Tylko tyle i aż tyle.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja