piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Już jutro przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia

Już jutro przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia

jutro_wigiliaZa oknem mamy ciepłą jesień a w kalendarzu zimę. Świat wokół nas jest więc taki nie przystający do świąt Bożego Narodzenia. Ale czy jest się czemu dziwić skoro nad ranem na termometrze mieliśmy +11°C? Dzisiaj więc ostatecznie nie mamy już co ,,czarować? naszych czytelników, że święta będą mroźne i białe. Otóż mimo wielkich naszych nadziei tak się nie stanie. Począwszy od dzisiaj do samego Sylwestra temperatury będą powyżej zera, dopiero w okolicy Sylwestra zaczną nocą spadać poniżej tej magicznej granicy. Po nowym roku nocą mróz może być całkiem wyraźny. Patrząc na taką a nie inną prognozę musimy w sposób właściwy ustawiać się do zbliżających się świąt. Wiadomo, pogoda determinuje świąteczny klimat, ale przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mimo wszystko jesteśmy jednak przekonani, ze nadchodzącym świętom nie braknie uroku a w naszych sercach i umysłach panować będzie wielka świąteczna radość.
Tymczasem już jutro mamy Wigilię Bożego Narodzenia. Innymi słowy od świąt dzielą nas już tylko godziny. Zawsze jednak tak bywa, że są to najważniejsze i najtrudniejsze godziny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 23 grudnia br., w 2 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 356 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 9 dni. Mamy więc drugi dzień tegorocznej zimy.

To 2 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +11°C, w tej chwili wynosi około +10°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +10°C. Od samego rana mamy piękną, słoneczną jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 69%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44, zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku. Teraz długość dnia ,,stanie? na 2-3 dni, po czym dnia zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wiktoria, Anatola, Sławomir, Sławomira, Dagobert, Anatolia i Teodul. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.
Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Im więcej zima wody, tym więcej wiosną pogody?.
Tak się jakoś złożyło, że w najbliższe święta będzie Zima, ale niestety nie będziemy mieli zimowej pogody. Niestety musimy się z taką sytuacją pogodzić, bowiem nie mamy na to żadnego wpływu. Mimo tego nadchodzące święta powinniśmy przeżyć radośnie. To nic, że na dworze będzie czarno i ponuro, ważne jest, że w naszych sercach będzie biel i radość. Pamiętajmy, że święta będą takie jakie są w naszych umysłach i sercach. A śnieg i mróz z całą pewnością powrócą. Może jeszcze w grudniu tego roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej środy.             Redakcja