piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Już jutro mamy Wigilie Świąt Bożego Narodzenia.

Już jutro mamy Wigilie Świąt Bożego Narodzenia.

Za oknem mamy lekki mróz, póki jednak co po śniegu nie ma jednak śladu. Ponad wszelką wątpliwość w kalendarzu jest już zima. Świat wokół nas jest więc taki nie przystający do tych dawnych ? mroźnych i śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj więc ostatecznie nie mamy już co ,,czarować? naszych czytelników, że święta będą mroźne i białe. Otóż mimo wielkich naszych nadziei tak się nie stanie. Będą tylko mroźne siłą nocnych mrozów. Począwszy od dzisiaj do samego Sylwestra temperatury w trakcie dnia będą powyżej zera. Po nowym roku nocą mróz może być całkiem wyraźny. Patrząc na taką a nie inną prognozę musimy w sposób właściwy ustawiać się do zbliżających się świąt. Wiadomo, pogoda determinuje świąteczny klimat, ale przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mimo wszystko jesteśmy jednak przekonani, że nadchodzącym świętom nie braknie uroku a w naszych sercach i umysłach panować będzie wielka świąteczna radość.

Tymczasem już jutro mamy Wigilię Bożego Narodzenia. Innymi słowy od świąt dzielą nas już tylko godziny. Zawsze jednak tak bywa, że są to najważniejsze i najtrudniejsze godziny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 23 grudnia br., w 3 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 358 dniem roku, do jego końca pozostało więc 8 dni.

To już doprawdy 3 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest pochmurny. Czekamy jednak chociażby na odrobinę słońca. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 757 ? 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 74%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44, zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest tak samo długi jak czwartek. Jest to również jeden z najkrótszych dni roku. Jest on już o 8 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia nam zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wiktoria, Anatola, Sławomir, Sławomira, Dagobert, Anatolia i Teodul. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Im więcej zima wody, tym więcej wiosną pogody?.

Tak się jakoś złożyło, że w najbliższe święta będzie już Zima, ale niestety nie będziemy mieli zimowej pogody ? przynajmniej za dnia. No jedynie może być ….. zimno. Niestety musimy się z taką sytuacją pogodzić, bowiem nie mamy na to żadnego wpływu. Mimo tego nadchodzące święta powinniśmy przeżyć radośnie. To nic, że na dworze będzie czarno i ponuro, ważne jest, że w naszych sercach będzie biel i radość. Pamiętajmy, że święta będą takie jakie są w naszych umysłach i sercach. A śnieg i mróz z całą pewnością nadejdą. Może jeszcze w grudniu tego roku. Taką mamy nadzieję.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego przedświątecznego piątku.   Redakcja