niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Już dzisiaj powitamy kolejny weekend.

Już dzisiaj powitamy kolejny weekend.

I tak oto przeżywamy piątek, jakby więc nie było weszliśmy już w końcową część roboczej tygodnia. Kolejny, tym razem 2 dniowy weekend rozpoczniemy już za kilka godzin. Czyż to nie radosna informacja? Zwracamy również uwagę na to, że za nami jest już pierwsza dekada maja a o ,,rzut beretem” mamy 3 zimnych ogrodników i równie zimną Zośkę. Po doświadczeniach z innych lat ale zwłaszcza tych z minionych kilku dni już na samą myśl o tych dniach skóra cierpnie. Bywają jednak takie lata, że przysłowiowi ,,zimni” okazują się ,,ciepłymi”. Tak to już w tej naturze bywa. Według znanych nam prognoz, ogrodnicy i Zośka będą w tym roku dla nas bardzo łagodni. Upływający czas zweryfikuje jednak te zapowiedzi. Póki jednak owe dni nie nadejdą cieszmy się urokami każdego kolejnego dnia i kultywujmy zasadę – dzień bez długiego bycia na dworze jest dniem straconym. I tego się trzymajmy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 11 maja br. w 52 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 131 dniem roku, do jego końca pozostały więc 234 dni.

I wreszcie mamy 52 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.26, zaś zmierzch około godz.: 20.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.05 zajdzie natomiast o godz. 20.21 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 12 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 7 minut, 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 7 godzin i 12 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Iga, Majola, Miranda, Stella, Zuzanna, Adalbert, Albert, Alojzy, Benedykt, Fabiusz, Filip, Florencjusz, Franciszek, Ignacy i Maksym. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Majowe błoto, więcej niż złoto”.

Jakby na kalendarz nie patrzeć, za nami mamy już 1/3 maja. Z tych majowych dni które nam już minęły chyba możemy być zadowoleni. Jednym słowem – mogło być gorzej. Wystarczy tylko sobie przypomnieć ten sam okres w minionych latach, kiedy to bywało i gorzej, ale również zdecydowanie lepiej. Przed nami natomiast 2 kolejne majowe dekady, które mogą nam przynieść wiele radości i uroku. No i ciepła, ale nie ekstremalnego. Najpierw jednak musimy przeżyć 3 zimnych ogrodników i zimną Zośkę, którzy to są tuż, tuż. Na wszelki wypadek miejmy kurteczki i parasole w zanadrzu. Ale będą one nam chyba niepotrzebne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja