czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Ewa Budoł 11 w Mistrzostwach Świata w triathlonie w Hiszpanii.

Ewa Budoł 11 w Mistrzostwach Świata w triathlonie w Hiszpanii.

W dniu wczorajszym ( sobota ) Ewa Bugdoł wystartowała w Mistrzostwach Świata ITU w triathlonie długim w hiszpanii. Pływanie zostało skrócone ze względu na niską temperaturę wody z 3 km mieliśmy do przepłynięcia 1,5 km. Trasa kolarska z kolei był trudna i górzysta. Niestety  również bieg nie poszedł Ewie tak jak powinien. W trakcie biegu Ewa miała problemy żołądkowe, które uniemożliwiły jej szybszy bieg. Takie okoliczności w zawodach spowodowały, że nasza zawodniczka dobiegła do mety na 11 miejscu. Gratulujemy wyniku! Ewa – dzięki!

*** https://www.facebook.com/EwaBugdolBlog/

Redakcja

*** Zapowiedzi zawodów:

Pochodząca z Rud czołowa triathlonistka świata przygotowuje się do najważniejszej imprezy tego roku jaką są Mistrzostwa Świata ITU w triathlonie długim Pontovedera – Hiszpania. Przygotowania od zimy były bardzo intensywne. Poza treningami Ewa startowała w kilku zawodach niższej rangi. Wszystko po to, by przed najważniejszym startem zbudować optymalną formę. A najważniejsze zawody odbędą się już jutro 4 maja br. w Hiszpanii. Mamy nadzieję, że w tych zawodach Ewa wystartuje z wielkim powodzeniem i zdobędzie jeden z najwyższych laurów. Trzymajmy mocno kciuki za naszą zawodniczkę. A my będziemy nasłuchiwać wyników z tych zawodów.

Zanim jednak Ewa wyjechała do Hiszpanii – wiosną wzięła udział w kilku zawodach niższej rangi.

*** Zdobyła m.i. złoto w Mistrzostwach Polski w aquathlonie.  Zawody rozegrane były na dystansie 800 m🏊 i 5 km 🏃.

*** z kolei Duathlon w Katowicach był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w Pontevedrze. Bardzo złe warunki pogodowe i zimno sprawiły że niewinny dystans 5 km-🏃22 km – 3,5 km 🏃 stał się dla zawodniczki sporym wyzwaniem. Rywalizację ukończyła jednak na 1 miejscu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Hiszpanii.

Redakcja