poniedziałek , 23 Październik 2017
Home » Aktualności » Juniorzy BUK-u nie biorą przykładu z kolegów seniorów i wygrali.

Juniorzy BUK-u nie biorą przykładu z kolegów seniorów i wygrali.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy rudzkiego BUK-u rozegrali swój pierwszy mecz sezonu. Rywalem rudzkiej młodzieży był zespół z Lysek. Mecz zaczął się bardzo spokojnie od pierwszych minut rudzka młodzież częściej utrzymywała się przy piłce, będąc narażona na groźne kontrataki Lysek. Dzięki dobrej dyspozycji bramkarza Kubika, rywale z Lysek nie potrafili swoich sytuacji zamienić na bramkę. To co się nie udało gościom udało się gospodarzom – Morcinek idealnie ,,wypuścił” Wieczorka, który pomknął na bramkę, oddał mocny strzał. Tak padł pierwszy gol, interweniujący bramkarz nie był wstanie uchronić drużyny od straty bramki. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie trener Wilczek zdecydował się na jedną zmianę, Długosz zastąpił Niemca. Był to ich pierwszy mecz o punkty w drużynie juniorów.

Podobnie jak w pierwszej połowie BUK starał się grać mądrze piłką i efektywnie. Jednak groźne prostopadłe piłki do Larysza czy Morcinka nie przekładały się na kolejne bramki. Dopiero sprawy w swoje ręce wziął stoper BUK-u, który został obsłużony idealnym podaniem. Nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam przed jaka stanął i płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza. 2:0.

W 60 minucie Duda zagrał do Szczepanka, ten drugi mocnym strzałem z lewej nogi próbował pokonać bramkarza. Ten odbił piłkę przed siebie, dopadł do Niej Wieczorek wystawił Hoinzie, który zdobył bramkę na 3:0.

Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Stało się to po błędnie wybitej piłce – napastnik Lysek w sytuacji sam na sam pokonał Gomółkę. Wynik 3;1.

Taki wynik utrzymał się już do końca meczu w wyniku czego po pierwszej kolejce mamy 3 punkty i zajmujemy 2 pozycję w tabeli. Brawo chłopaki!

*** LKS ,,BUK” Rudy 3:1 LKS LYSKI