piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy Bożonarodzeniowe świętowanie.

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy Bożonarodzeniowe świętowanie.

Czy odczuwacie Państwo już gorączkę przedświąteczną? Kolejne dni upływają bardzo szybko. I jak się potocznie mówi ? ani się nie odwrócimy a zawitają do nas święta. I miejmy świadomość tego, że równie szybko one miną. Tak to już jednak bywa, że czas biegnie i biegnie. Stąd też nasze codzienne apele o wyhamowanie i wrzuceniu przysłowiowego ,,luzu?. Mamy tego świadomość, że lekko tak mówić a gorzej jest z realizacją naszych postanowień. Dzisiejszym dniem rozpoczynamy tydzień który kończy się świętami, a od świąt dzieli nas niespełna 5 dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele.

Serdecznie witamy naszych czytelników poniedziałek 19 grudnia br., w 86 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 354 dniem roku, do jego końca pozostało więc 12 dni.

To już doprawdy 86 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest bardzo pochmurny, mróz odpuścił. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 758 ? 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 77%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42, zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc tak samo długi jak poprzedni. Jest on już o 7 godzin i 56 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Tyle tylko, że skracanie dnia potrwa jeszcze kilka dni, po czym z dnia na dzień będzie nam dnia przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tymoteusz, Abraham, Dariusz, Beniamin, Urban, Mścigniew i Bogumiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dziesięcioro przykazań jest tylko dlatego tak zwięzłe, jasne i zrozumiałe, że powstało bez pomocy ekspertów i doradców?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana?.

Czy macie Państwo jeszcze siły by cokolwiek robić? Czy tak jak my padacie z nóg? Kiedy wreszcie pójdziemy po rozum do głowy, by unikać takich sytuacji. A powtarza się ona co roku. Spróbujmy jednak tak ostatecznie rozplanować nasze zajęcia, aby w Wigilię nie mieć już większej harówy i gonitwy. Tak aby do kolacji przystępować w spokoju i jako tako wypoczęty. Apelujemy o to i życzymy by tak właśnie się stało.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja