poniedziałek , 18 Styczeń 2021
Home » Aktualności » Jeszcze dzisiaj rozpoczniemy kolejny długi weekend – weekend noworoczny.

Jeszcze dzisiaj rozpoczniemy kolejny długi weekend – weekend noworoczny.

Święta BN mamy już definitywnie za sobą. Za nami jest również arcydługi świąteczny weekend. W dniu wczorajszym wielu z nas adoptowało się na powrót do poświątecznej rzeczywistości. Tyle tylko, że oto w zakresie świętowania czeka nas kolejny akt – 4-dniowy weekend sylwestrowo-noworoczny. A rozpoczynamy go jeszcze dzisiaj popołudniu. W 2018 r zostały nam już tylko niespełna 4 dni z Sylwestrem, po czym wkroczymy w kolejny nowy rok 2019. Ten ubiegający czas musi na nas odciskać niesamowite wrażenie. Na dworze mamy jesienny poranek, niebo jest pochmurne. Począwszy od przełomu roku, na powrót nastanie lekka zima. Meteorolodzy przewidują, że temperatura nocą może spaść nawet do -10oC. Czy równolegle z mrozem spadnie jednak śnieg – większy śnieg, taki który poleży z kilkanaście dni odpowiemy już niedługo.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 28 grudnia br. w 7 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 362 dniem roku, do jego końca pozostały więc 3 dni.

Przeżywamy 7 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +6oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minut. Dzisiejszy dzień jest już 2 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 55 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 28 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 1 minut, 37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 minuty i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teofila, Antoni, Ema, Dobrowieść i Godzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewiniątek czas pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże”.

Powoli kończy nam się 2018 r. Za niedługo będziemy go podsumowywać, po to by wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. A najbliższą przyszłością jest rok 2019. Już za kilka dni wejdziemy w nowy rok z wielkimi nadziejami, ale nie ukrywajmy, że również z pewnymi obawami. Dlaczego? Ano dlatego, że różne rzeczy słyszymy w kwestii tego, co też czeka Świat, Europę, Polskę i oczywiście nasze małe Ojczyzny. Zapowiedzi są różne, jest jednak dokładnie tak samo jak w przypadku prognoz pogodowych. Dopiero po czasie okazuje się, jak to będzie naprawdę. Musimy więc w Nowy Rok wejść z nadzieją i podniesionymi głowami i być kowalami swojego życia. Powinno tak się stać – mimo wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego piątku.

Redakcja